Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Totalny odjazd! Gasiuk- Pihowicz zapowiada... akt odnowy demokracji!

K.B. 13:51 6 września 2019
Telewizja Republika
Naszym celem numer jeden jest wprowadzenie aktu odnowy demokracji, który usunie wszystkie naruszenia naszych praw i wolności, zapisanych w konstytucji - powiedziała w piątek posłanka PO-KO Kamila Gasiuk-Pihowicz.

– Naszym celem numer jeden jest wprowadzenie aktu odnowy demokracji, który usunie wszystkie naruszenia naszych praw i wolności, zapisanych w konstytucji - powiedziała w piątek posłanka PO-KO Kamila Gasiuk-Pihowicz.

Gasiuk-Pihowicz podkreśliła, że każda władza musi przestrzegać konstytucji.

– A każdy, kto ją łamie, musi ponieść odpowiedzialność- oświadczyła.

W jej ocenie, przez ostatnie cztery lata, przez Polskę przeszedł "huragan prawny", który - jak mówiła - "zniszczył Trybunał Konstytucyjny, zniszczył niezależność polskiego wymiaru sprawiedliwości, zniszczył niezależność prokuratury".

– Naruszył prawa wszystkich nas, które są zapisane w konstytucji" - mówiła Gasiuk-Pihowicz.

Jak dodała, teraz jest najwyższy czas, aby "uprzątnąć wszystkie zniszczenia, których dokonano".

– To jest nasz pierwszy cel - wprowadzimy akt odnowy demokracji" - oświadczyła posłanka PO-KO.

Wyjaśniła, że będzie to zbiór ustaw, który usunie wszystkie naruszenia konstytucji, który usunie wszystkie naruszenia naszych praw i wolności zapisanych w konstytucji.

– Ale akt odnowy demokracji, to będzie tylko początek, to będzie pierwszy krok odgruzowywania naszego systemu prawnego" - oświadczyła.

Jak dodała, celem numer dwa jest "zatrzymanie nadprodukcji prawa".

– Kolejny Sejm musi bić rekordy ilości nie uchwalanych, ale usuwanych zbędnych przepisów prawnych. Dlatego wprowadzimy prostą zasadę znaną w Kanadzie „one in two out. Jeżeli wprowadzamy jeden przepis prawny, to dwa zbędne przepisy prawne muszą z tego systemu prawnego zostać wyrzucone. My to wprowadzimy i tak będzie w Polsce" - zadeklarowała Gasiuk-Pihowicz.

Źródło: IAR,media

Wczytuję ocenę...


Andrzej Duda zmienia Konstytucję -zakaz adopcji dzieci przez pary jednopłciowe
Wczytuję komentarze...
Najnowsze