Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Totalni wandale w natarciu! Siedziba nieprzychylnej im telewizji została zdemolowana

AS 7:15 4 października 2018
Zdjęcie ilustracyjne wikimedia.org
W Dąbrowie Górniczej nieznani sprawcy włamali się do lokalu, w którym znajduje się siedziba lokalnej, opozycyjnej wobec władz samorządowych telewizji ­TVDG.pl.

Pomieszczenia, w którym przechowywane były m.in. materiały wyborcze polityków PiS, zostały zdemolowane. W niedzielę podczas spotkania z Mateuszem Morawieckim w Bydgoszczy przedstawiciele Komitetu Obrony Demokracji uderzyli radnego sejmiku Bogdana Dzakanowskiego.

Lokal, który został zdemolowany przez nieznanych sprawców w Dąbrowie Górniczej, od lat jest kojarzony z partią rządzącą. Trzy lata temu budynek był siedzibą posła na sejm Roberta Warwasa z PiS. Obecnie są tam siedziby lokalnych mediów, w tym telewizji TVDG.pl, która patrzy na ręce władzy samorządowej. Z lokalu korzysta również klub „Gazety Polskiej”. Obecnie przechowywane są tam materiały wyborcze kandydata na urząd prezydenta miasta i kandydatów na radnych. W nocy z niedzieli na poniedziałek nieznany i dotąd nieustalony sprawca wybił szybę w lokalu, wszedł do środka i zdemolował wnętrza. Materiały wyborcze zostały zniszczone, a straty wstępnie oceniono na kilka tysięcy złotych. Właściciel lokalu podejrzewa, że włamanie nie miało charakteru rabunkowego, ale było raczej polityczną przestrogą 

Autor: Jacek Liziniewicz 

 

CZYTAJ WIĘCEJ W DZISIEJSZEJ ,,GAZECIE POLSKIEJ CODZIENNIE'' 

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze