Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Tonący brzytwy się chwyta? PO miesiąc przed wyborami zawiesza bojkot TVP

K.B. 10:11 6 września 2019
Wikimedia Commons/Platforma Obywatelska/Adrian Grycuk/CC BY-SA 3.0 PL
Zawiesimy bojkot TVP - taka jest decyzja zarządu krajowego Platformy Obywatelskiej - poinformował w piątek lider PO Grzegorz Schetyna. Jak mówił, "musimy dać sobie równe szanse w kampanii wyborczej". Pretekstem do ogłoszenia bojkotu TVP było zabójstwo prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. Politycy PO sugerują, że morderca zdecydował się na swój czyn z powodu oglądania telewizji publicznej.

W piątek Schetyna pytany w programie "Tłit" Wirtualnej Polski, czy to prawda, że Platforma planuje zawiesić bojkot TVP, przyznał, że "tak" i bojkot będzie zawieszony. "Będziemy tę sprawę komunikować. Zawiesimy ten bojkot. Jest rzeczywiście decyzja zarządu krajowego PO. My musimy dać sobie równe szanse w kampanii wyborczej” - powiedział lider Platformy.

Przypomniał, że Platforma podjęła decyzję o bojkocie mediów publicznych po tragicznej śmierci prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. "To, w jaki sposób telewizja publiczna zachowywała się wtedy, jaki wpływ miała na tę tragiczną historię, na atmosferę zaszczuwania Adamowicza, to było przyczyną tej decyzji" - wyjaśnił.

Uzasadniając zawieszenie bojkotu, Schetyna wskazał na trwającą kampanię wyborczą przed jesiennymi wyborami parlamentarnymi. "Chcemy naszym kandydatom dać równe szanse obecności w mediach publicznych" - podkreślił Schetyna.

Dopytywany, czy politycy PO są "gotowi do tego, żeby wejść w paszczę lwa", szef PO odparł: "My nie mamy z tym żadnych problemów. Wręcz przeciwnie - będziemy tam po to, żeby dawać świadectwo prawdzie, i żeby nie pozwalać na posługiwanie się kłamstwem". 

Źródło: wp.pl, media

Wczytuję ocenę...


KONFEDERACJA WPISAŁA SIĘ JAKO POŻYTECZNI IDIOCI W NARRACJĘ PLATFORMY - RAFAŁ ZIEMKIEWICZ
Wczytuję komentarze...
Najnowsze