Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Tomasz Lis antysemitą? Śpiewak: Użył najbardziej ohydnej kliszy antysemickiej

mk 8:06 29 kwietnia 2015
wikipedia/Adrian Grycuk/CC BY-SA 3.0 PL
– Uważam, że Tomasz Lis jest antysemitą – stwierdził Paweł Śpiewak, socjolog, dyrektor Żydowskiego Instytutu Historycznego. – Fakty są takie, że z premedytacja użył najbardziej ohydnej kliszy antysemickiej – mówił w wywiadzie dla Rzeczpospolitej.

W wywiadzie Paweł Śpiewak odnosił się m.in. do tekstu z kierowanego przez Tomasza Lisa tygodnika Newsweek, w którym wytykano teściowi Andrzeja Dudy żydowskie pochodzenie. Zdaniem dyrektora ŻIH taki tekst świadczy o antysemityzmie Tomasza Lisa.

– Ten tekst był świadomym i politycznie wykalkulowanym użyciem antysemickich klisz. Takie zachowanie jest niegodne – ocenił Śpiewak.

– Fakty są takie, że z premedytacja użył najbardziej ohydnej kliszy antysemickiej. Takich rzeczy się nie robi, zwłaszcza w Polsce. To jest poniżej poziomu – podkreślał.

– Boli mnie to szczególnie z tego powodu, że ŻIH, którym kieruję, bardzo dba o poziom tego dyskursu. Mówimy o naprawdę trudnych i przykrych rzeczach, a mimo to nigdy nie posługujemy się kalkami – mówił Paweł Śpiewak.

Źródło: rzeczpospolita, telewizjarepublika.pl

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze