Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

To wielki sukces! Szczerski: negocjacje ws. zwiększenia obecności wojsk USA w Polsce zakończone

PR 10:39 10 czerwca 2019
fotografia ilustracyjnapixabay
Gość "Sygnałów dnia" radiowej Jedynki szef gabinetu prezydenta Andrzejda Dudy Krzysztof Szczerski przekazał bardzo dobre wiadomości. - Mogę potwierdzić, że negocjacje polityczne ws. zwiększenia obecności wojsk amerykańskich w Polsce zostały zakończone. To sukces. Porozumienie zawiera wszystkie te elementy, których oczekiwał prezydent Andrzej Duda - mówił.

 

W środę w Białym Domu prezydenci Polski i Stanów Zjednoczonych mają podpisać polityczną umowę o zwiększeniu zaangażowania sił zbrojnych USA nad Wisłą.

- Mogę potwierdzić, że negocjacje polityczne zostały zakończone. Ale to nie oznacza porozumienia, bo wynik tych negocjacji zostanie przedstawiony prezydentom i to oni zdecydują, czy to porozumienie ich satysfakcjonuje - przyznał Szczerski. 

- Pierwotnie wszystko wskazywało na to, że negocjacje będą trwały dłużej i ich wynik mógłby być ewentualnie zaakceptowany we wrześniu, czyli w trakcie wizyty Donalda Trumpa w Warszawie. Uległy one jednak przyspieszeniu dzięki woli politycznej i dobrym negocjacjom - kontynuował.

Szczerski mówił, że porozumienie między Polską a USA to sukces.

- Uważam, że zawiera ono wszystkie te elementy, których prezydent oczekiwał, ale oczywiście to jego zdanie będzie decydujące - podsumował.

 

Czytaj także:

USA wysyła dodatkowe wojska na Bliski Wschód!

https://telewizjarepublika.pl/usa-wysyla-dodatkowe-wojska-na-bliski-wschod,80427.html

Rosja buduje drugą bazę pod ukraińską granicą. Rozbudowa potencjału militarnego „wzdłuż linii konfrontacji z Zachodem”

http://telewizjarepublika.pl/rosja-buduje-druga-baze-pod-ukrainska-granica-rozbudowa-potencjalu-militarnego-wzdluz-linii-konfrontacji-z-zachodem,24044.html

Źródło: Polskie Radio, prezydent.pl

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze