Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

To już pozamiatane! Najnowszy sondaż totalnie dobił opozycję! Oto fakty!

sm 13:59 19 czerwca 2019
- Rośnie poparcie dla rządu i jest najwyższe ze wszystkich dotychczasowych rządów na tym etapie kadencji - informuje Centrum Badań Opinii Społecznej. Ponad 41 proc. badanych bardzo dobrze ocenia pracę rządu, połowa Polaków dobrze ocenia Matusza Morawieckiego jako Premiera a ....

CBOS informuje, że szef rządu cieszy się "rekordowym poparciem (...) żaden z wcześniejszych szefów rządu nie mógł liczyć pod koniec kadencji na zaufanie tak dużej części społeczeństwa". Według czerwcowego badania prezes Rady Ministrów cieszy się zaufaniem blisko połowy ankietowanych.

 

Pozytywnie o jego pracy wypowiada się 49 proc. ankietowanych. 31 proc. negatywnie odnosi się do działalności premiera. Co piąty respondent nie ma zdania. "Zadowolenie z Morawieckiego jest bardzo stabilnym wskaźnikiem - jest to poparcie połowy społeczeństwa, nie tylko wśród głosujących. Ten wynik utrzymuje się od kilkunastu miesięcy" - dodaje CBOS. Notowania premiera utrzymują się od marca na podobnym poziomie (48-49 proc. poparcie, 31-33 proc. niezadowolonych).

 

W badaniu CBOS wykazuje, że obecny rząd osiąga rekordowe wyniki dzięki "konsekwentnie realizowanej polityki". Sondażownia dodaje, że "nie ma w przeszłości podobnych odniesień. Poparcie dla gabinetu Tuska i jego samego w 2011 było o kilka a nawet kilkanaście punktów niższe".

 

Analitycy Centrum stwierdzili, że majowe wybory do Parlamentu Europejskiego i późniejsza rekonstrukcja rządu nie wpłynęły znacząco na jego społeczny odbiór.  "Rejestrowane zmiany są niewielkie i korzystne dla Rady Ministrów" - dodają w komunikacie.

Sondaż został przeprowadzony na grupie liczącej 1115 osób. Prowadzono go metodą wywiadów bezpośrednich wspomaganych komputerowo (CAPI) w dniach 6-13 czerwca.

 

 

Źródło: Media

Wczytuję ocenę...


DZIENNIKARSKI POKER - ZIEMKIEWICZ KONKRETNIE O TOKARCZUK: TO PRZEZ NIĄ POLACY POSZLI NA WYBORY
Wczytuję komentarze...
Najnowsze