Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

To co zrobił rząd Zjednoczonej Prawicy przejdzie do historii! Opozycja może pakować manatki!

sm 13:56 30 maja 2018
To są fakty: Coraz mniej Polaków żyje w skrajnym ubóstwie. W zeszłym roku było 4,3 proc., a rok wcześniej - 4,9 proc. - podał GUS. Ten spadek to efekt m.in. świadczenia rodzinnego 500+. Znacząco lepiej żyje się samotnym matkom i samotnym ojcom. To co zrobił rząd Zjednoczonej prawicy przez 3 lata swoich rządów przejdzie do historii. Nigdy jeszcze nie mieliśmy rządu, który tak jak obecny dba o wszystkich, a najbardziej o tych, którzy przez lata byli wykluczani z dobrobytu.

W największym stopniu do poprawy sytuacji materialnej Polaków oraz spadku ubóstwa przyczyniły się wzrost wynagrodzeń, spadek bezrobocia, a w przypadku rodzin z dziećmi świadczenie wychowawcze rodzina 500+ - ocenia GUS. 

Z danych urzędu wynika, że znacząco lepiej żyje się samotnym rodzicom (spadek o 3 pkt proc.), a także rodzinom z jednym niepełnosprawnym dzieckiem (również spadek o 3 pkt proc.) oraz rodzinom z co najmniej trójką dzieci (spadek o 2 pkt proc.). GUS wskazuje, że poprawę sytuacji dzieci potwierdzają również dane dotyczące poszczególnych grup wiekowych – ubóstwo jest mniejsze wśród osób w wieku do 17 lat.

 Komu poprawił się status życiowy? Emerytom i rencistom - tutaj spadek ubóstwa wyniósł ponad 6 proc. Dalej: samotne matki i ojcowie, rolnicy, wielodzietne rodziny. Co najważniejsze, powstaje w Polsce wreszcie klasa średnia. 

Tego nie zrobił żaden rząd po 1989 roku. Te trzy lata rządów Zjednoczonej Prawicy po prostu zmieniły oblicze Polski i Polaków. Opozycja, która wywołuje zadymy, protesty robi to tylko po to, bo boi się przyszłości, czyli jej zniknięcia w niebyt polityczny! 

Źródło: gus.gov.pl

Wczytuję ocenę...


RAFAŁ ZIEMKIEWICZ PYTA WPROST: CO Z TYMI WYBORAMI I DLACZEGO POLSKI INTERNET STAŁ SIĘ ŚCIEKIEM?
Wczytuję komentarze...
Najnowsze