Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

To była wyjątkowa Gala Telewizji Republika

sm 12:25 10 maja 2019
Fot. Konrad Fałęcki / Gazeta Polska
Czwartkowy wieczór w Galerii Porczyńskich był niezwykle atrakcyjny. O godzinie 19:00 tłum gości zawitał do galerii na 6-lecie istnienia Telewizji Republika. To był wyjątkowy wieczór, pełen pozytywnych emocji oraz – co tu ukrywać – radości z tego, że TV Republika z roku na rok rozwija swoją misję, proponując widzom coraz to ciekawe programy. Galę prowadziła Dominika Chorosińska z Piotrem Goćkiem, a muzyczną oprawę uświetnił niezwykle czarujący występ zespołu Zakopower.

 

 

Na gali Telewizji Republika pojawili się marszałek Sejmu Marek Kuchciński, wicemarszałkowie Sejmu Beata Mazurek i Ryszard Terlecki, marszałek Senatu Stanisław Karczewski, wicemarszałek Senatu Adam Bielan, minister Kancelarii Prezydenta Krzysztof Szczerski, szef KPRM Michał Dworczyk, minister Marek Suski, minister Anna Zalewska, b. szef MON Antoni Macierewicz, Jacek Saryusz-Wolski, Ryszard Czarnecki, Adam Andruszkiewicz i wielu innych znakomitych gości. Odczytano listy od premiera Mateusza Morawieckiego oraz Prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego.

Galę rozpoczął występ zespołu Zakopower. Później na scenę wkroczyli szefowa TV Republika Dorota Kania oraz prezes TV Republika Tomasz Sakiewicz. - Pamiętam, jak Ewa Stankiewicz rzuciła hasło: zróbmy naszą telewizję. Taki był początek, chcieliśmy zrobić alternatywę dla tego, co było. Też jest bardzo ważna data, kiedy telewizja uruchomiła swoje nadawanie. To był 10 kwietnia. Pierwszy sygnał wysłaliśmy 10 kwietnia i kiedy patrzę na Antoniego Macierewicza, na jego dzieło, na to co robił, to wydaje mi się, że oprócz pracy politycznej, to ważne było to, żeby były media, które powiedzą coś innego" - powiedział Tomasz Sakiewicz, prezes zarządu Telewizji Republika. "Jeżeli spojrzycie dziś na media publiczne, to jest Telewizja Republika. My byliśmy pierwszą kadrową, u nas przechodzili pierwsze szkolenie telewizyjne. Kiedy inni cenzurują informacje, to gwałtownie ludzie przyłączają się do Republiki. Znaczenie ma, że istnieje Telewizja Republika. To alternatywa, która będzie dla Was bardzo ważna" - podkreślił Sakiewicz.

Później odczytano listy jakie przesłano z okazji jubileuszu. Premier Mateusz Morawiecki nie mógł osobiście pojawić się na gali 6-lecia Telewizji Republika, ale skierował do uczestników tego wydarzenia wyjątkowy list. Złożył jubileuszowe gratulacje zespołowi Republiki, a także przesłał serdeczne pozdrowienia do tych, którzy dziś zdecydowali się świętować jubileusz razem z zespołem redakcyjnym podczas gali. "Tworzycie medium, którego największą siłą jest niezależność, służba prawdzie i wierność fundamentalnym wartościom. Wasza stacja to wspólne dzieło tych, którzy mieli i nadal mają odwagę zmieniać polski rynek medialny. Cieszę się, że Telewizja Republika zyskuje wciąż nowych widzów, że zaufanie, którym obdarzono Was sześć lat temu, wciąż procentuje" - napisał w liście premier Mateusz Morawiecki.

Z kolei Jarosław Kaczyński napisał: - Na tę wspaniałą okoliczność chciałbym życzyć Państwu dalszych sukcesów w pięknej służbie prawdzie, wolnej myśli oraz elementarnym, konstytutywnym dla naszej formacji kulturowej wartościom. Swoje ideowe przesłanie ujęliście państwo w pięciu zasadach: rozsądek, rynek, rodzina, religia, Rzeczpospolita. Niech misja Telewizji Republika, niech państwa publicystyka, oraz dające wspaniałą szansę na lepsze i bardziej dogłębne rozumienie świata informacje sprawią, że wartości, na których straży państwo stoicie, będą internalizowane przez coraz większą liczbę Polek i Polaków, przez coraz więcej obywateli naszego państwa, dzięki czemu będzie nam coraz bliżej do Polski, której pragniemy, czyli Rzeczpospolitej silnej i nowoczesnej, zasobnej i liczącej się na arenie międzynarodowej, a jednocześnie solidarnej i sprawiedliwej dla wszystkich" - napisał Jarosław Kaczyński. I dodał, że „za tę rzuconą ówcześnie rękawicę i codziennie pełną poświęceń, ale przez to piękną pracę dla dobra Rzeczypospolitej chciałbym państwu, byłym i obecnym pracownikom i współpracownikom TV Republika serdecznie podziękować, a także życzyć państwu i waszym rodzinom wszystkiego, co najlepsze. Muszę jeszcze dodać, że dzisiejsza pozycja Telewizji Republika to wielka zasługa pani redaktor Doroty Kani, osoby odważnej, potrafiącej dążyć do wyznaczonego celu i za to jej dziękuję i bardzo gratuluję" - podkreślił Jarosław Kaczyński.

Następnie prowadzący rozpoczęli gwóźdź programu, czyli rozdanie nagród Telewizji Republika. Nagrodę specjalną Rady Gospodarczej Strefy Wolnego Słowa otrzymał z rąk prezesa rady Piotra Hofmana minister Artur Soboń, sekretarz stanu w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju.

Nagrodę w kategorii Biznes otrzymał Zbigniew Jagiełło, Prezes Zarządu PKO BP. Radosław Dobrzyński, Dyrektor Zarządzający Telewizji Republika, w laudacji podkreślił, że „Prezes Jagiełło od początku stawia na transformację technologiczną PKO BP. Mówi, że chce ‘przekształcić bank w firmę technologiczna z licencją bankową’. Reprezentuje podejście strategiczne - nie w perspektywie roku, czy końca kadencji zarządu, ale stawia na długofalowy rozwój spółki."

W kategorii „Kultura” nagrodę otrzymało Wydawnictwo Biały Kruk z Krakowa. Nagrodę szefowi Wydawnictwa Leszkowi Sosnowskiemu wręczyła Katarzyna Gójska.

Polska mistrzyni w windsurfingu, Zofia Klepacka wyróżniona została tytułem Osobowości Roku, którą wskazali widzowie Telewizji Republika! W laudacji poprzedzającej wręczanie nagrody, redaktor naczelny "Gazety Polskiej", Tomasz Sakiewicz nawiązał do wspomnienia, że w czasach komunistycznych, najwięcej wiary i siły dodawały triumfy polskich sportowców.   "Chciałabym podziękować wszystkim tym, i dedykować im to wyróżnienie, którzy kategorycznie sprzeciwiają się karcie LGBT. To my musimy bronić naszych dzieci i tradycyjnej, chrześcijańskiej Polski" - powiedziała Zofia Klepacka.

Nagroda w kategorii „Polityka” otrzymała Elżbieta Rafalska minister rodziny, pracy i polityki społecznej. Nagrodę wręczyli redaktor naczelna Telewizji Republika Dorota Kania oraz jej zastępca Ryszard Gromadzki.

Koniec Gali uświetnił występ Zakopower, który w połowie przedstawienia muzycznego, zaprosił wszystkich by wstali z krzeseł i zaczęli się bawić. Była naprawdę niezwykła energia.

Po zakończeniu oficjalnej części Gali goście zostali zaproszeni na bankiet, który trwał do późnych godzin nocnych.

Partnerami strategicznymi Gali byli: PKN ORLEN, RAFAKO, Grupa PBG

Głównymi partnerami zostali: Totalizator Sportowy, właściciel marki LOTTO, KGHM Polska Miedź S.A.

oraz: Agencja Rozwoju Przemysłu S.A., Bank Gospodarstwa Krajowego, Bank Pekao SA, Grupa Azoty, Grupa HM Inwest, Lagardere Travel Retail Polska, Poczta Polska, Narodowy Operator

Pocztowy, Przedsiębiorstwo Państwowe Porty Lotnicze, Grupa PZU, Sieć Sklepów Żabka.

galazapowiedzrelacja_670

Źródło: Telewizja Republika

Wczytuję ocenę...


W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Wczytuję komentarze...
Najnowsze