Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Tłumy na koncercie w Ciechanowie. Organizator "Koncertowania pod blokami" zostanie ukarany?

JJ 15:58 4 maja 2020
Pixabay, CC0
Organizator cyklu „Koncertowanie pod blokami” może zostać ukarany w związku z naruszeniem przepisów rozporządzenia w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów wynikających ze stanu epidemii.

Zdarzenie miało miejsce na jednym z koncertów w Ciechanowie. Do sądu skierowano już wnioski o ukaranie organizatora cyklu. Jak informuje ciechanowska Komenda Powiatowa Policji, prowadzone są czynności w kierunku „bezpośredniego narażenia na niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu wielu osób. Do sądu skierowano także wnioski o ukaranie organizatora, któremu zarzuca się naruszenie przepisów Rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii.

O koncertach ciechanowska policja powiadomiła służby sanitarne. I to one, jeżeli stwierdzą, że doszło do naruszenia przepisów, mogą nałożyć karę grzywny na Ciechanowski Ośrodek Edukacji Kulturalnej STUDIO oraz Urząd Miasta. Jak czytamy na portalu Polskiego Radia, policjanci w trakcie koncertu apelowali do uczestników o przestrzeganie przepisów, zwłaszcza o zakrywanie ust i nosa oraz zachowanie odległości dwóch metrów. Policjanci analizują nagrania z koncertu, aby zidentyfikować osoby, które nie stosowały się do przepisów. Wobec tych uczestników koncertu mają zostać wyciągnięte konsekwencje.

Jak na razie, po kolejnej interwencji Komendanta Powiatowego Policji w Ciechanowie, organizator podjął decyzję o zaprzestaniu cyklu imprez muzycznych.

Okoliczności wydarzeń związanych z cyklem "Koncertowanie pod blokami" zbada także prokuratura, najpierw w ramach postępowania sprawdzającego. Równolegle własne czynności prowadzić będzie sanepid.

 

Źródło: Polskie Radio, IAR, media

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze