Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Thun zablokuje Przekop Mierzei Wiślanej? Wiśniewska: niech się zastanowi czyje interesy reprezentuje

JK 12:47 10 września 2020
Thun zablokuje Przekop Mierzei Wiślanej?premier.gov.pl\Portal TV Republika
Róża Thun poinformowała na Twitterze o swoich planach blokady inwestycji przekopu Mierzei Wiślanej. Posłanka zorganizowała w tej sprawie spotkanie z unijnym komisarzem.

Zdaniem europosłanki PiS Jadwigi Wiśniewskiej stanowisko Róży Thun nie służy interesowi państwa polskiego. Europosłanka zwraca uwagę na to, że kiedy była realizowana pierwsza nitka rurociągu Nord-Stream 1, kiedy to naruszony został ekosystem Morza Bałtyckiego, wtedy pani Thun nie protestowała. Dodała, że w przypadku przekopu Mierzei Wiślanej pani Thun powinna poczynić pewną refleksję, zastanowić się czyje interesy reprezentuje.

Deklaracja Róży Thun na Twitterze

"Zdecydowane działania są konieczne do ochrony natury i odwrócenia procesu degradacji ekosystemów" – napisała na Twitterze Róża Thun, informując o spotkaniu z Virginijusem Sinkevičiusem, komisarzem UE ds. środowiska, oceanów i rybołówstwa.

Zdaniem Róży Thun, Sinkevičius potwierdził, że "Komisja Europejska traktuje sprawę poważnie". "Są zawiedzeni faktem, że mimo obietnic ze strony PL, prace na #MierzejaWiślana ruszyły. Komisarz zapowiedział, że jeżeli sytuacja nie ulegnie zmianie, to w przyszłym miesiącu przedstawi Kolegium Komisarzy wniosek ws. skierowania sprawy do Trybunału Sprawiedliwości UE" – twierdzi eurodeputowana Platformy

Zdaniem Thun unijny komisarz nie wyklucza również listu do polskiego ministra, wzywającego do zaprzestania prac prowadzonych na Mierzei Wiślanej.

Kanał żeglugowy przez Mierzeję Wiślaną ma mieć 1,3 km długości i 5 metrów głębokości. Zgodnie z zapowiedziami pierwsze jednostki przepłyną tam w 2022 r. Inwestycja, która połączy Zalew Wiślany z Zatoką Gdańską, ma kosztować ok. 880 mln złotych.

Źródło: Twitter

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze