Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Theresa May przedstawia skład rządu. Specjalne ministerstwo ds. Brexitu

mg 7:08 14 lipca 2016
Flickr/ U.S. Embassy London/CC BY-ND 2.0
Wczoraj królowa Wielkiej Brytanii Elżbieta II przyjęła dymisję Davida Camerona i zaakceptowała Theresę May jako nową premier. May przedstawiła już częściowo skład swojego rządu. Ministrem spraw zagranicznych został Boris Johnson, były burmistrz Londynu i jeden z liderów ruchu na rzecz Brexitu.

Nowy minister spraw zagranicznych nie będzie jednak prowadził negocjacji ws. Brexitu. May powołała do tego osobne ministerstwo, na którego czele stanie David Davis.

Dotychczasowy minister spraw zagranicznych Philip Hammond obejmie Ministerstwo Fnansów.

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych nowa premier powierzyła Amber Rudd, byłej minister energetyki. To ważna dla Polaków minister, ponieważ w jej kompetencjach będą kwestie imigracyjne.

Wiadomo również, że Michael Fallon nadal będzie ministrem obrony.

Cameron żegna się z Brytyjczykami

David Cameron pożegnał się z Brytyjczykami przy Downing Street. Po zakończonym przemówieniu udał się do Pałacu Buckingham, by złożyć rezygnację na ręce królowej. – Służyć krajowi przez sześć lat było największym zaszczytem w moim życiu. Moim jedynym marzeniem jest to, by krajowi się wiodło – mówił, żegnając się z fotelem premiera. CZYTAJ WIĘCEJ...
Cameron zapowiedział, że poda się do dymisji po wynikach referendum ws. opuszczenia przez Wielką Brytanię Unii Europejskiej. Andrea Leadsom, minister energetyki, niespodziewanie wycofała się z rywalizacji o stanowisko premiera Wielkiej Brytanii. Tym samym jedyną kandydatką do tego urzędu pozostała Theresa May, dotychczasowa szefowa resortu spraw wewnętrznych, której całkowitego poparcia udzielił David Cameron.
 

Źródło: bbc.com, telegraph.co.uk, telewizjarepublika.pl

Wczytuję ocenę...


W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Wczytuję komentarze...
W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Najnowsze