Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Theresa May: Ofiary hormonalnego testu ciążowego powinny otrzymać zadośćuczynienie

D.Z. 14:45 24 sierpnia 2020
Tysiące kobiet padło ofiarą przemysłu farmaceutycznegoneedpix.com
Szacuje się, że 1,5 miliona kobiet w samej Wielkiej Brytanii w latach 60 i 70 zażywało szkodliwy lek ginekologiczny. Tysiące z nich stało się ofiarami przemysłu farmaceutycznego. Po ponad pięciu dekadach walki w sądach wreszcie pojawiła się szansa na wyjaśnienie sprawy.

Od czasu wprowadzenia na rynek niemieckiego leku ginekologicznego Primodos minęło ponad pół wieku. Środek stosunkowo szybko został wycofany. Producenci zostali bowiem oskarżeni o spowodowanie poważnych wad wrodzonych u dzieci. Lek zawierał także w swoim składzie środki wczesnoporonne. Ofiary stosowania tego"innowacyjnego testu ciążowego" przez dekady walczyły o odszkodowanie.

Po wielu latach procesów sądowych w Wielkiej Brytanii sprawa jest coraz bliżej wyjaśnienia. Chociaż ofiary otrzymały przeprosiny od producenta farmaceutycznego, to w wyniku zażywania leku „ucierpiało życie” - powiedziała wczoraj była premier Wielkiej Brytanii Theresa May. Wezwała ona rząd do rozważenia „zadośćuczynienia” dla ofiar hormonalnego testu ciążowego. 

Źródło: independent.co.uk, tvp.info

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze