Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Theresa May: Chcę żebyście zostali. Szefowa rządu zwraca się do obywateli UE

am 10:18 19 października 2017
telewizjarepublika.pl
Dziś premier Theresa May zwróci się do 3,3 mln obywateli Unii Europejskiej by zapewnić, że będą mogli zostać w Wielkiej Brytanii po opuszczeniu Wspólnoty. Wśród nich jest niemal milion Polaków. Kancelaria szefowej rządu zapowiada również otwarty list, który zostanie opublikowany na Facebooku.

 May uspokoi ws. dotychczasowego systemu stałej rezydencji - zostanie uproszczony i umożliwi pozostanie w kraju. Obywatele UE mają mieć na niego realny wpływ, poprzez możliwość zgłaszania swych uwag i komentarzy.

Dziś i jutro w Brukseli odbędzie się spotkanie Rady Europejskiej, które zadecyduje o ocenie dotychczasowych negocjacji w sprawie wyjścia z Unii Europejskiej. Zebranie ma również zagwarantować wzajemne prawa 3,3 mln Europejczyków w Wielkiej Brytanii oraz ponad miliona Brytyjczyków w pozostałych państwach członkowskich.

 – Wiele osób będzie patrzyło na nas, (...) oczekując dowodu na to, że interes ludzki jest dla nas najważniejszy. Chcę zapewnić, że ta kwestia pozostaje priorytetem, jesteśmy zjednoczeni co do głównych zasad i skupimy się w najbliższych tygodniach na doprowadzeniu do umowy, która będzie służyć ludziom w Wielkiej Brytanii i w Unii Europejskiej - skomentuje szefowa rządu w liście.

Źródło: tvp.info

Wczytuję ocenę...


W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Wczytuję komentarze...
W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Najnowsze