Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Theresa May apeluje do posłów: utrzymajmy nerwy na wodzy

M.N. 19:33 12 lutego 2019
Flickr
- Utrzymajcie nerwy na wodzy - to apel Theresy May do posłów w sprawie brexitu. Brytyjska premier wezwała również do potwierdzenia jej mandatu do renegocjacji wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej, by zwiększyć presję na przywódców UE w celu wypracowania kompromisu.

Występując w Izbie Gmin dwa tygodnie po głosowaniu, w którym posłowie opowiedzieli się za wznowieniem negocjacji z UE Theresa May podkreśliła, że liczy na to, iż w trakcie czwartkowych głosowań w tej sprawie udzielą dalszego poparcia dla jej prób uzyskania zmian w proponowanym dokumencie, w szczególności dotyczących kontrowersyjnego mechanizmu awaryjnego dla Irlandii Północnej. Przyznała, że przedstawione przez rząd w Londynie oczekiwanie renegocjacji treści umowy zostało odrzucone, "tak jak się tego spodziewaliśmy". Podkreśliła, że UE zdecydowała się jednocześnie na wznowienie konsultacji w tej sprawie

- Uzyskawszy zgodę UE na dalsze rozmowy, teraz potrzebujemy nieco więcej czasu, aby zakończyć ten proces" - tłumaczyła brytyjska premier.

Rekomendacje dla rządu

W czwartek posłowie będą mieli okazję debatować nad rekomendacjami dla rządu dotyczącymi dalszych kroków w negocjacjach ws. brexitu, a także złożyć poprawki do niewiążącej prawnie, ale istotnej politycznie uchwały w tej sprawie.

Przy poprzedniej dyskusji w tym formacie pod koniec stycznia ponadpartyjna grupa deputowanych chciała zmusić szefową rządu do wykluczenia bezumownego wyjścia z UE przez przedstawienie projektu nowej ustawy, która sprawiłaby, że parlament miałby kontrolę nad procesem opuszczenia Wspólnoty.

W ostatnich dniach brytyjskie media informowały o rosnących obawach Downing Street, że w czwartek mogłoby dojść do podobnej próby z powodu kończącego się czasu na negocjacje z UE przed planowanym na noc z 29 na 30 marca wyjściem ze Wspólnoty.

Odpowiadając na te sugestie, May oświadczyła, że rząd zorganizuje kolejną debatę w tym samym formacie i z blokiem niewiążących głosowań pod koniec lutego, dając posłom kolejną szansę na przedstawienie opinii ws. brexitu, ale jednocześnie zyskując nieco czasu na kolejną próbę renegocjacji umowy z UE.

Źródło: IAR

Wczytuję ocenę...


KONFEDERACJA WPISAŁA SIĘ JAKO POŻYTECZNI IDIOCI W NARRACJĘ PLATFORMY - RAFAŁ ZIEMKIEWICZ
Wczytuję komentarze...
Najnowsze