Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Terytorialsi w czasie epidemii: pomoc w pobieraniu wymazów

ASy 7:25 29 października 2020
Terytorialsi uczą się, jak prawidłowo pobrać wymazmedia.terytorialsi.wp.mil.pl
Żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej od początku pandemii wspierają pobieranie wymazów. Wciąż szkolą się kolejni, by nie zabrakło personelu do pobierania materiału, który jest podstawą do orzeczenia o zakażeniu.

Z początkiem tygodnia odbyło się kolejne szkolenie żołnierzy 4.Warmińsko-Mazurskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Tym razem blisko 50 żołnierzy zapoznało się z procedurą pobierania wymazów co wzmocni służby będące na pierwszej linii frontu.

Personel Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Olsztynie udzielił instruktażu, jak należy prawidłowo założyć kombinezon, czy jak zabezpieczyć twarz, nos, usta i dłonie podczas realizacji powierzonych zadań. Przedstawiono techniki ściągania rękawiczek ochronnych, które po zrealizowanych wymazach stają się odpadem skażonym i gotowym do utylizacji. Żołnierzy instruowano prawidłowej dezynfekcji przyłbicy, okularów oraz dłoni. Końcowym etapem szkolenia było przekazanie wiedzy, o tym jak prawidłowo pobrać i zabezpieczyć wymaz.

Próbka wymazu odpowiednio zabezpieczona i opisana jest przewożona przez żołnierzy do laboratorium, w którym zostaje poddana badaniom. O wyniku wymazu informuje Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna. Od początku pandemii Terytorialsi z Warmii i Mazur pobrali ponad 16 tys. wymazów.

Do działań w obszarze wsparcia stacji epidemiologicznej i służb medycznych oddelegowani są żołnierze posiadający kompetencje co najmniej ratownika z ukończonym kursem KPP i mający specjalistyczne szkolenie z pobierania wymazów i nie są etatowymi pracownikami służby zdrowia.

Źródło: media.terytorialsi.wp.mil.pl

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze