Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Terroryści ostrzelali okolice Doniecka. Giną cywile

mk 18:09 17 września 2014
twitter/@EuromaidanPR/Google Maps
Ponad dziesięć osób cywilnych zginęło i dziesiątki zostały ranne w wyniku ostrzału miejscowości Nyżnia Krynka na wschód od Doniecka na wschodniej Ukrainie. Ostrzału dokonali prorosyjscy bojownicy – oświadczyło dowództwo operacji antyterrorystycznej w Kijowie.

Do ataku doszło w środę w godzinach porannych. Rejon Nyżniej Krynki był nieustannie ostrzeliwany przez terrorystów z systemów rakietowych BM-21 Grad od 8.45 do 11.40 czasu lokalnego (7.45-10.40 w Polsce) – poinformowano.

Atakowane były pozycje sił operacji antyterrorystycznej i budynki mieszkalne. W wyniku bandyckiego ostrzału zniszczono dziewięć domów. Zginęło ponad dziesięć osób cywilnych, a dziesiątki zostało rannych – przekazało dowództwo na swoim Facebooku.

Nyżnia Krynka znajduje się ok. 30 km na wschód od Doniecka. Jest to tzw. wieś typu miejskiego, licząca prawie 14 tysięcy mieszkańców.

W obwodach donieckim i ługańskim na wschodzie Ukrainy, gdzie przeciwko prorosyjskim rebeliantom siły rządowe walczą od kwietnia, 5 września ogłoszono zawieszenie broni. Strona ukraińska twierdzi, że porozumienie to łamane jest przez stronę przeciwną niemal codziennie.

We wtorek MSZ Ukrainy oświadczyło, że od początku trwania rozejmu siły ukraińskie były ostrzeliwane przez oddziały rosyjskiej armii i nielegalne ugrupowania zbrojne co najmniej 296 razy. W wyniku tych ataków zginęło 16 ukraińskich żołnierzy, a 98 zostało rannych.

Źródło: pap

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze