Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Terlecki: w środę odbędzie się spotkanie dotyczące przyszłości Zjednoczonej Prawicy

ASy 11:26 22 września 2020
Pierwsze takie spotkanie kierownictwa PiS w sprawie przyszłości Zjednoczonej Prawicy odbyło się wczoraj PAP/Wojciech Olkuśnik
Wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki przekazał portalowi PolskieRadio24.pl informację o środowym posiedzeniu kierownictwa Prawa i Sprawiedliwości. Spotkanie ma dotyczyć przyszłości Zjednoczonej Prawicy, odbędzie się w siedzibie PiS przy ulicy Nowogrodzkiej w Warszawie. Początek spotkania zaplanowano na godzinę 13.

Pierwsze takie spotkanie kierownictwa PiS w sprawie przyszłości Zjednoczonej Prawicy odbyło się wczoraj, jednak politycy PiS opuszczający siedzibę partii nie rozmawiali z dziennikarzami.

Rzecznik PiS Anita Czerwińska powiedziała Informacyjnej Agencji Radiowej, że podjęto decyzję o ostatecznych rozstrzygnięciach. Dodała, że opinia publiczna zostanie poinformowana o nich w niedługim, stosownym czasie.

Jak ustaliło Polskie Radio, decyzja ma zostać przedstawiona do końca tygodnia.

Informację tę potwierdził dziś również rzecznik rządu Piotr Müller, który dodał, że jednym z wariantów branych w pod uwagę są przedterminowe wybory.

W zeszłym tygodniu Sejm uchwalił nowelizację ustawy o ochronie zwierząt, która zakłada między innymi zakaz hodowli zwierząt na futra i ogranicza ubój rytualny. Ustawę poparło 356 posłów, 75 było przeciw, a 18 się wstrzymało. Mimo dyscypliny klubowej w klubie PiS przeciw było 38 jego członków. W tym gronie znalazło się kilkunastu posłów należących do PiS oraz wszyscy posłowie Solidarnej Polski. Od głosu wstrzymało się 15 posłów drugiego z koalicjantów, czyli Porozumienia. 

W związku ze złamaniem dyscypliny w głosowaniu w piątek 15 posłów PiS zostało zawieszonych w prawach członka partii. Wobec kilku kolejnych posłów toczą się postępowania wyjaśniające.
 
Wcześniej politycy Solidarnej Polski zapowiedzieli, że nie poprą też tak zwanej ustawy antycovidowej. Z tego powodu projekt został zdjęty z porządku obrad posiedzenia Sejmu. 

 

Źródło: polskieradio24.pl

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze