Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Terlecki o dzielnicy Przyszłość: Tereny Wisły zostały porzucone przez miasto stołeczne Warszawa

AS 8:59 20 września 2018
Telewizja Republika
Gościem Aleksandra Wierzejskiego w poranku Telewizji Republika był radny Prawa i Sprawiedliwości Paweł Terlecki, który opowiedział o głównych założeniach programu wyborczego Patryka Jakiego – Bardzo ciekawym pomysłem, wbrew ogromnej fali krytyki, która się rzuciła na naszego kandydata jest ten pomysł związany z 19. dzielnicą - mówił w programie.

– Paweł Terlecki na początku odniósł się do słów Rafała Trzaskowskiego ,,Zabiegam głównie o poparcie warszawianek i warszawiaków tych z krwi i kości'' – Pan kandydat zapomniał określić kto tym warszawiakiem z krwi i kości jest, ile pokoleń musiało tu mieszkać. Mówiąc serio takich ludzi, którzy tu od pokoleń mieszkają nie zostało zbyt wielu. W historii Warszawy były takie wydarzenia, jak druga wojna światowa i powstanie warszawskie. Mnóstwo osób wtedy zginęło - mówił. 

 – Warszawa zawsze była pewnym magnezem dla osób, które szukały tutaj swojego szczęścia - ocenił samorządowiec. 

Aleksander Wierzejski poprosił radnego PiS-u o naświetlenie głównych założeń programu wyborczego Patryka Jakiego – Program jest naświetlony. Przede wszystkim bardzo dobre są sprawy związane z rozwojem budownictwa komunalnego. To jest bardzo ważne, ponieważ żyjemy w XXI wieku i ci mieszkańcy miasta stołecznego Warszawa, którzy nie mogli być beneficjentami z różnych względów naszego skoku gospodarczego, muszą mieć godne warunki do życia - stwierdził Terlecki. 

– Bardzo ciekawym pomysłem, wbrew ogromnej fali krytyki, która się rzuciła na naszego kandydata jest ten pomysł związany z 19. dzielnicą - dodał gość Telewizji Republika. 

– Tereny Wisły zostały porzucone przez miasto stołeczne Warszawa - podkreślił. 

– Oczywiście częściowo, to był projekt pana prezydenta Warszawy profesora Lecha Kaczyńskiego z bulwarami. Za jego prezydentury powstał projekt, zostało to zrealizowane kilka lat później, mimo tego całego nieudacznictwa późniejszych władz - stwierdził Paweł Terlecki.

– Następna koncepcja to jest przede wszystkim budowa żłobków i przedszkoli. To jest bardzo ważne, żeby to było spójne z realizowanym przez Prawo i Sprawiedliwość programem 500+. Zachęcamy, żeby Polki, warszawianki rodziły dzieci, ale te dzieci muszą gdzieś iść do przedszkola, żeby nie było tak, ze przyjdą roczniki wyżu demograficznego i będziemy musieli wozić dzieci ze Śródmieścia na Bielany - dodał. 

Źródło: Telewizja Republika

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze