Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Ten wpis Patryka Jakiego chwyta za serce! "Pamiętajmy o tolerancji i ich prawie do życia"

JJ 19:11 21 marca 2020
Zrzuty ekranu z serwisu Instagram/Patryk Jaki
Dziś na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Zespołu Downa. Data 21.03 to nie przypadek, ponieważ wiąże się z trisomią 21. pary chromosomów. Europoseł PiS, Patryk Jaki, który sam jest ojcem dziecka dotkniętego tym syndromem, podzielił się w mediach społecznościowych pięknym i wzruszającym wpisem.

W związku z tym dniem wielu polityków, celebrytów czy zwykłych internautów zamieści dziś w mediach społecznościowych zdjęcia w dwóch różnokolorowych skarpetkach, a nie wszyscy z nich, często mimo najlepszych intencji, rozumieją dzieci z trisomią 21, ich najbliższych oraz potrzeby rodzin dzieci z Zespołem Downa. 

O tych potrzebach przypomniał dziś były wiceminister sprawiedliwości, a obecnie - europoseł PiS, Patryk Jaki, ojciec sześcioletniego Radosława. 

– Dziś w #ŚwiatowyDzieńZespołuDowna pamiętajmy o tolerancji dla osób niepełnosprawnych, często wytykanych palcem jak już żyją. I co najważniejsze o ich prawie do tego, aby mogli się urodzić i cieszyć się życiem- napisał na Facebooku polityk.

Do wpisu Jaki dołączył kilka wzruszających zdjęć z synkiem i żoną Anną.

Z fotografii bije radość i miłość. Swoim postem na FB europoseł pokazał, ile miłości i ciepła jest w osobach z Zespołem Downa, zarówno dzieciach, jak i dorosłych.

 

 

 

Źródło: Facebook

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze