Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Temat: puchar polski

Ponad dwa miesiące nie odbywały się w Polsce żadne rozgrywki piłkarskie. Dzisiaj wieczorem do gry powrócą piłkarze. W ramach Pucharu Polski zagrają ze sobą Miedź Legnica i Legia Warszawa.>
Dominacja Legii Warszawa podczas dzisiejszego finały Pucharu Polski nie podlegała żadnej dyskusji. Stołeczni pokonali dziś na PGE Narodowym Arkę Gdynia 2-1. Tym samym, warszawskiemu klubowi udało się, po raz 19. w historii, sięgnąć po krajowy puchar. Spotkanie obserwowało 47. tys. kibiców co jest czwartą frekwencją w historii tych rozgrywek.>
W spotkaniu 1/16 Pucharu Polski Lechia Gdańsk pokonała po rzutach karnych 5:3 Piasta Gliwice i awansowała dalej. W podstawowym czasie gry jak i w dogrywce było 0:0, a drużyna z Trójmiasta kończyła spotkanie w dziewiątkę. W kolejnej fazie Gdańszczanie zmierzą się z Puszczą Niepołomice.>
Broniąca tytułu Legia Warszawa odpadła z rozgrywek o Puchar Polski już po pierwszym meczu. Wojskowi przegrali po dogrywce 2:3 w wyjazdowym meczu z Górnikiem Zabrze, mimo że po pierwszej połowie prowadzili 2:0.>
Nie sto, a trzysta tysięcy złotych wynosi ostateczny bilans strat Stadionu Narodowego po finale Pucharu Polski, który odbył się 2 maja. Teraz kosztami naprawy zniszczeń i sprzątania zostanie obciążony PZPN – informuje portal tvnwarszawa.pl. >
Komisja Dyscyplinarna Polskiego Związku Piłki Nożnej ukarała Lecha Poznań i Legię Warszawa za zachowanie kibiców podczas poniedziałkowego meczu o Puchar Polski. Klub z Poznania musi zapłacić 200 tys. złotych, zaś klub z Warszawy – 100 tys. złotych. >
Podczas poniedziałkowego meczu o Puchar Polski, pomiędzy Legią Warszawa a Lechem Poznań, kibice odpalili race i wrzucali je na boisko. PZPN zaprzecza, by miał współpracować z kibicami we wniesieniu materiałów pirotechnicznych na stadion. >
Na Stadionie Narodowym trwa szacowanie strat po poniedziałkowym meczu Legii Warszawa z Lechem Poznań. Raport w sprawie zniszczeń ma dziś zostać przekazany Polskiemu Związkowi Piłki Nożnej – informuje radio RMF FM.>
Legia Warszawa pokonała Lecha Poznań 1:0 w finałowym meczu Pucharu Polski rozgrywanym na stadionie narodowym. W drugiej połowie spotkanie było na kilka minut przerwane ze względu na race wrzucane na boisko przez kibiców.>
Legia Warszawa dopełniła formalności pokonując na wyjeździe 2:1 Zawiszę Bydgoszcz i awansowała do finału Pucharu Polski, w którym zmierzy się z Lechem Poznań. Wcześniej w spotkaniu u siebie stołeczny klub wygrał 4:0.>
Lech Poznań zremisował na wyjeździe 1:1 z pierwszoligowym Zagłębiem Sosnowiec w rewanżowym meczu półfinału Pucharu Polski. Dzięki takiemu rozstrzygnięciu Poznaniacy, którzy pierwsze spotkanie wygrali 1:0 awansowali do finału rozgrywek.>
Lech Poznań pokonał pierwszoligowe Zagłębie Sosnowiec 1:0 w pierwszym meczu półfinału Pucharu Polski. Bramkę na wagę zwycięstwa strzelił w Vladimir Volkov.>
Zagłębie Sosnowiec zwyciężyło w rewanżu z Cracovią Kraków i awansowało do półfinału Pucharu Polski. Kluczowa dla losów spotkania była pierwsza połowa, w której padły dwa gole dla gości z Sosnowca, ustanawiając wynik meczu 0:2. Trener Jacek Zieliński kilka razy mógł chwycić się za głowę, ponieważ jego piłkarze zaprzepaścili dobre okazje do strzelenia bramki. Bramkarz Zagłębia był najlepszym graczem tego spotkania. >
Legia Warszawa pokonała Lechię Gdańsk 4:1 w rozgrykwach Pucharu Polski. Dla Warszawskiej drużyny dwie bramki strzelił Aleksandar Projović. Po jednym trafieniu dołożyli Igor Lewczuk i Nemanja Nikolic. >
Wisła Kraków przegrała z Ruchem Chorzów 1:2 i zakończyła tegoroczną przygodę z Pucharem Polski już w 1/16 finału. Następnym rywalem Chorzowian będzie Lcch Poznań. >
Kibice przyzwyczaili się już, że gry Pucharowe mogą przynieść nawet największe niespodzianki, jednak w 1/16 finału faworyci zagrali wyjątkowo stabilini. Zespoły z ekstraklasy w większości wygrały swoje mecze. >
Rozgrywki Pucharu Polski znane są z tego, że rządzą się swoimi prawami. Przed rokiem do półfinału doszedł zespół Błękitnych z II ligi Polskiej, jednak tym razem gracze ze Stargardu Szczecińskiego szybko odpadli z rozgrywek.>
Wczorajsze spotkanie Legii Warszawa z Podbeskidziem Bielsko-Biała wyłoniło pierwszego finalistę Pucharu Polski. Wojskowi, którzy przed tygodniem wygrali na wyjeździe 4:1, tym razem na swoim stadionie, pokonali Górali 2:0. Drugiego finalistę wyłoni rewanżowe spotkanie Lecha Poznań z Błękitnymi Stargard Szczeciński. >
Błękitni Stargard Szczeciński i Legia Warszawa są bliżej awansu do finału piłkarskiego Pucharu Polski. W pierwszych meczach półfinałowych drugoligowiec sensacyjnie pokonał u siebie Lecha Poznań 3:1, a Legia na wyjeździe wygrała z Podbeskidziem Bielsko-Biała 4:1.>
Trener Legii Warszawa Henning Berg uważa, że najlepszą nagrodą dla jego piłkarzy za wyeliminowanie Podbeskidzia Bielsko-Biała w półfinale Pucharu Polski będzie możliwość rozegrania finału na stołecznym Stadionie Narodowym. - To dla nas duża motywacja - przyznał.>