Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Temat: igrzyska2016

Na specjalnej konferencji prasowej minister sportu i turystyki Witold Bańka podsumował występ polskich sportowców na igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro. >
Gośćmi Ryszarda Gromadzkie były Joanna Leszczyńska i Agnieszka Kobus, brązowe medalistki igrzysk olimpijskich. >
Uroczystość odbyła się na słynnym stadionie Maracana. >
Polscy szczypiorniści przegrali mecz o brązowy medal Igrzysk Olimpijskich z Niemcami. Piotr Wyszomirski, bramkarz reprezentacji Polski, udzielił wypowiedzi dla Telewizji Polskiej, w której ze łzami w oczach, zacytował poruszające słowa.>
Reprezentacja Polski w piłce ręcznej przegrała z Niemcami mecz o brązowy medal Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro. >
Polscy reprezentanci zdobyli 9-ty medal Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro.>
Polska zawodniczka, startująca w kategorii do 63 kg, w walce o medal pokonała Rosjankę Innę Trażukową. >
Polskie zawodniczki wywalczyły brązowy medal w wyścigu na 500 m. >
Polka rzutem na 82,29 m. pobiła rekord świata i zdobyła złoty medal Igrzysk Olimpijskich>
Adrian Zieliński, mistrz olimpijski z Londynu w podnoszeniu ciężarów, który został przyłapany na dopingu wrócił już do Polski. Zawodnik został wcześniej zdyskwalifikowany i teraz grożą mu cztery lata przerwy od sportu. – Nie brałem żadnej substancji zakazanej, nie wiem, jak to się znalazło w moim organizmie. Na pewno zostanie to wyjaśnione przed odpowiednimi organami dyscyplinarnymi – powiedział dziennikarzom na lotnisku. >
Piotr Małachowski wywalczył srebrny medal na igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro w rzucie dyskiem – Zdobyłem kolejny medal dla Polski, po to tutaj przyjechałem. Większość ludzi rozdawała medale jeszcze przed igrzyskami. Taki jest sport i piękno sportu. Spełniam się w tym sporcie, to dla mnie wielka frajda. Chcę mieć złoty medal, więc wszyscy będą musieli się ze mną męczyć do Tokio. Osiem lat musiałem czekać na kolejny medal i trochę tego potu wylałem. Jest dobrze, jest fajnie, kolejny medal dla Polski – powiedział Małachowski tuż po wywalczeniu kolejnego medalu dla Polski.>
– To zachowanie poniżej krytyki. Jak zawodnik który wie, że brał doping, może jechać na igrzyska – komentował w TVP Info, minister sportu Witold Bańka.>
Zgodnie z wcześniejszymi podejrzeniami, mistrz olimpijski z Londynu w podnoszeniu ciężarów został przyłapany na dopingu. Zawodnik został zdyskwalifikowany i teraz grożą mu cztery lata przerwy od sportu. >
– Jeśli mówimy o czterech zawodnikach, którzy są w kadrze narodowej, to oznacza, że coś jest nie tak z polskimi ciężarami i trzeba coś z tym zrobić. Być może jest to błąd systemowy, być może źle działa system – mówił na antenie Telewizji Republika Jarosław Stawiarski.>
Maria Springwald, Joanna Leszczyńska, Agnieszka Kobus i Monika Ciaciuch zdobyły trzecie miejsce w zawodach wioślarskich czwórek podwójnych. >
Dyskwalifikacje polskich sztangistów Tomasza Zielińskiego i Krzysztofa Szramiaka nie okazały się końcem afery dopingowej w polskiej reprezentacji ciężarowców. Dzisiaj przyłapano również starszego z braci Zielińskich - Adriana. Polskiej federacji grozi dyskwalifikacja, podała Gazeta Pomorska. >
W Rio De Janeiro, gdzie trwają Igrzyska Olimpijskie, doszło do fizycznego ataku na uczestniczącego w zawodach sportowca. W innym wydarzeniu ucierpieli pracujący na miejscu dziennikarze. >
Polska reprezentacja siatkarzy mierzyła się dziś z Iranem, w swoim drugim meczu fazy grupowej Igrzysk Olimpijskich. Po wręcz niesamowitych emocjach i horrorze trwającym pięć setów, podopieczni Stephana Antigi zwyciężyli spotkanie 3:2(25:17,25:23,23:25,20:25,18:16). >
Eliminacje na 100 m stylem dowolnym rozpoczęły się o godz. 18, wśród startujących nie było Konrada Czerniaka. "Mam niemiłą informacje dla wszystkich, którzy czekają na mój start na 100 dowolnym – nie popłynę. Nie była to moja decyzja ani mojego Trenera" – napisał na Facebooku pływak, dodając, że wina leży po stronie Polskiego Związku Pływackiego, który zablokował jego strat poprzez "niedopatrzenie".>
Wynik drugiej próbki pobranej do badań na obecność środków niedozwolonych polskiego sztangisty Tomasza Zielińskiego okazał się również niekorzystny dla sportowca. Zieliński został usunięty z reprezentacji na igrzyska w Rio, ponieważ wykryto u niego podwyższonego poziomu substancji zakazanej, jaką w tym przypadku miał być nandrolon. Zieliński odpierał zarzuty i przekonywał, że musiało dojść do pomyłki.>