Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Temat: Giro d'Italia

Z powodu zakażenia koronawirusem Kolumbijczyk Fernando Gaviria został wycofany z kolarskiego wyścigu Giro d'Italia. To drugi pozytywny wynik członka ekipy UAE Team Emirates. >
Rafał Majka zajął piąte miejsce na 15. etapie kolarskiego wyścigu Giro d'Italia z bazy lotniczej Rivolto w miejscowości Codroipo do ośrodka narciarskiego Piancavallo (185 km). Zwyciężył Tao Geoghegan Hart, a liderem imprezy wciąż jest Portugalczyk Joao Almeida.>
13. etap wyścigu kolarskiego Giro d'Italia wygrał dziś Włoch Diego Ulissi z UAE Team Emirates. Drugie miejsce zajął Portugalczyk Joao Almeida z Deceunick-Quick Step.>
103. edycja słynnego kolarskiego wyścigu Giro d'Italia rozpoczęła się w sobotę od jazdy indywidualnej na czas na odcinku 15,1 km z Monreale do Palermo. Najszybszy okazał się mistrz świata w tej specjalności (Ineos Grenadiers). Dopiero 124. czas zanotował Rafał Majka (Bora-Hansgrohe), który osiągnął gorsze wyniki niż jego potencjalni rywale w walce o wysokie miejsca w klasyfikacji generalnej.>
Hiszpan Alejandro Valverde (Movistar) wygrał 16 etap Giro d'Italia. Jako drugi przyjechał lider wyścigu Steven Kruijswijk (Lotto-Jumbo), co pozwoliło mu zachować prowadzenie w klasyfikacji generalnej. Rafał Majka (Tinkoff) dotarł do mety na dziewiątym miejscu przez co spadł w generalce na szóstą pozycję.>
W niedzielę kolarze w Giro d'Italia rywalizowali w jeździe indywidualnej na czas. Niespełna jedenastokilometrowy górski odcinek najszybciej pokonał Aleksander Foliforow z ekipy Gazprom Rusvelo. Dziesiąty był Rafał Majka (Tinkoff), który w klasyfikacji generalnej awansował na piąte miejsce.>
Mikel Nieve (Sky) wygrał 13 etap Giro d'Italia. Rafał Majka (Tinkoff) przyjechał na wysokiej piątej pozycji. Nowym liderem został Kostarykańczyk Andrey Amador (Movistar), który wyprzedził w klasyfikacji generalnej Boba Jungelsa (Etixx-QuickStep).>
Włoch Diego Ulissi z ekipy Lampre-Merida wygrał 11 etap Giro d'Italia. Tuż za nim przyjechali Andrey Amador (Movistar Team) i Bob Jungels (Etixx-Quickstep). Rafał Majka (Tinkoff) dojechał do mety na 14 miejscu z 13 sekundami straty do zwycięzcy i w klasyfikacji generalnej awansował na szóstą pozycję.>
Włoch Giulio Ciccone z ekipy Bardiani CSF wygrał dziesiąty etap Giro d'Italia z Campi Bisenzio do Sestoli. Rafał Majka zajął jedenaste miejsce, ale w klasyfikacji generalnej zdołał awansować na siódmą pozycję, prowadzi Bob Jundels (Etixx-Quick Step).>
Niemiec Andre Greipel z ekipy Lotto-Soudal zwyciężył na piątym etapie Giro d'Italia z Praia a Mare do Benewento. Rafał Majka mimo kłopotów z oponą przyjechał na 21 miejscu i podobnie jak lider klasyfikacji generalnej Tom Dumoulin stracił do zwycięzcy cztery sekundy.>
Włoch Diego Ulissi z ekipy Lampre-Merida wygrał czwarty etap Giro d'Italia. Drugi był Tom Dumoulin z Team Giant-Alpacin, który odzyskał dzięki temu różową koszulkę lidera wyścigu. Na 12 miejscu z niewielką stratą do mety dojechał Rafał Majka.>
Niemiec Marcel Kittel z ekipy Etixx-Quick Step triumfował na drugim etapie Giro d'Italia. Na czele klasyfikacji generalnej pozostaje zwycięzca wczorajszej czasówki Holender Tom Dumoulin z Giant-Alpacin. Polacy ukończyli etap w peletonie, najlepszy z nich Rafał Majka był 31.>
Kolarski wyścig Giro d'Italia to jeden z trzech najważniejszych tourów kolarskich na świecie. Porównywalną sławą do wyścigu dookoła Włoch cieszą się jedynie Tour de France oraz Vuelta de Espana. >