Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Telus bez ogródek o Hołowni: człowiek TVN-u...

M.N. 17:51 22 stycznia 2020
Telewizja Republika
Hołownia nic nie zmieni. To człowiek TVN-u. (…) Wszyscy wiedzą, że to człowiek układu, który już u władzy był. Nie podbijałbym jego osoby - powiedział na antenie Telewizji Republika Robert Telus, poseł Prawa i Sprawiedliwości oraz przewodniczący sejmowej komisji ds. rolnictwa.

W ubiegłym tygodniu I prezes SN Małgorzata Gersdorf przedstawiła pytanie prawne trzem Izbom SN: Cywilnej, Karnej i Pracy. Dotyczy ono tego, czy udział w składzie sądu powszechnego lub SN osoby powołanej na sędziego przez Prezydenta RP na wniosek Krajowej Rady Sądownictwa w jej aktualnym składzie prowadzi do naruszenia Konstytucji RP, Konwencji o Ochronie Praw Człowieka i Podstawowych Wolności oraz Traktatu o Unii Europejskiej, wskutek czego osoba taka jest nieuprawniona do orzekania lub skład sądu jest sprzeczny z przepisami.

Nie pozwolimy na rozbicie i destabilizację państwa polskiego – oznajmił na antenie Telewizji Republika Robert Telus.

Opozycja będzie robiła wszystko, będzie krzyczała, podważała, ale my mamy prawo i konstytucję, które szanujemy - podkreślił.

Nadmienił, że rząd czeka spokojnie na stwierdzenie TK w tej sprawie.

"W związku z planowanym na czwartek posiedzeniem Sądu Najwyższego i z tym co planuje pani prezes (Małgorzata) Gersdorf, w poczuciu odpowiedzialności za losy państwa i za prawo, jakie stanowimy w Sejmie, podpisałam i skierowałam do Trybunału Konstytucyjnego wniosek o rozstrzygnięcie sporu kompetencyjnego między Sejmem a SN, uwzględniając kompetencje pana prezydenta, dlatego że decyzję o tym, jak wygląda ustrój sądów, regulują ustawy, a ustawy przyjmuje Sejm, natomiast to, co planuje zrobić w czwartek pani I prezes SN jest podważeniem naszego prawa, wyłącznego prawa do stanowienia ustaw, a tym samym także podważenia kompetencji pana prezydenta do powoływania sędziów" - poinformowała podczas środowej konferencji prasowej Elżbieta Witek.

"W związku ze wszczęciem przez Trybunał Konstytucyjny postępowania z wniosku marszałek Sejmu, czwartkowe posiedzenie trzech Izb Sądu Najwyższego zostaje zawieszone" - oświadczyła w środę prezes TK Julia Przyłębska.

Widzimy od dłuższego czasu, co robi marszałek Grodzki. On tworzy przy Senacie swój „Trybunał Konstytucyjny”. Co więcej próbuje prowadzić samodzielną politykę zagraniczną. Tak być nie może – mówił Telus. 

Nawet gdyby cokolwiek stało się „po drodze”, gdyby pani Gersdorf wymyśliła coś jeszcze to my jesteśmy zdeterminowani i zrobimy wszystko, aby sytuację ustabilizować - zapewnił.

Wybory prezydenckie

Szymon Hołownia konsekwentnie ogłasza nazwiska swoich bliskich współpracowników. Tym razem ujawnił, że za zespół ds. bezpieczeństwa narodowego i zwierzchnictwa nad siłami zbrojnymi odpowiadał będzie generał Mirosław Różański, były dowódca generalny polskich sił zbrojnych, w przeszłości członek PZPR.  

Generał Mirosław Różański był dowódcą generalnym polskich sł zbrojnych w latach 2015-2016. Redaktor Dorota Kania już w 2017 roku mówiła o jego przeszłości w "Końcu Systemu" na antenie Telewizji Republika.

Hołownia nic nie zmieni. To człowiek TVN-u. (…) Wszyscy wiedzą, że to człowiek układu, który już u władzy był. Nie podbijałbym jego osoby. Nie sądzę, że ma szanse zaistnieć na scenie politycznej – ocenił Telus.

W jego ocenie "nie jest przesądzone, że Andrzej Duda nie wygra w I turze".

Jeżeli miałbym przesądzać o II turze to stawiam, że znajdzie się w niej Małgorzata Kidawa-Błońska – nadmienił.

Uroczystości w Yad Vashem

46 szefów państw i rządów weźmie udział w czwartek w piątym Światowym Forum Holokaustu w Jerozolimie z okazji 75. rocznicy wyzwolenia obozu Auschwitz, przypadającej 27 stycznia. Na forum nie przyjedzie prezydent Andrzej Duda, który podjął taką decyzję po tym, jak organizatorzy nie przewidzieli jego wystąpienia. Głos zabierze za to prezydent Rosji Władimir Putin. 

To jest kłamliwa narracja Putina. Co więcej ta konferencja była od początku zaplanowanym działaniem. Myślę, że świat to widzi i wyłamuje się z tego. My nie możemy wpisywać się w politykę rosyjską. Mam żal do Konfederacji, bo to co zrobił w Sejmie Korwin-Mikke było bardzo symboliczne - powiedział nam poseł Telus.

 

Źródło: Telewizja Republika

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze