Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Telewizja Republika wygrała!

Marlena Nowakowska 16:28 13 lutego 2019
Telewizja Republika
Sąd Apelacyjny w Warszawie oddalił w całości apelację Ciech S.A. w sprawie przeciwko Telewizji Republika, Anicie Gargas, Cezaremu Gmyzowi, Antoniemu Trzmielowi i Tomaszowi Terlikowskiemu. – Szanowni Państwo, uprzejmie informuję, że w dniu dzisiejszym prawomocnie wygraliśmy przed Sądem Apelacyjnym w Warszawie sprawę z powództwa spółki Ciech SA (de facto Kulczyków) przeciwko dziennikarzom oraz Telewizji Republika w sprawie tzw. afery podsłuchowej i programu Zadanie Specjalne - mówi adwokat Maciej Zaborowski.

W lutym 2015 roku w programie „Zadanie specjalne” na antenie TV Republika, dziennikarze ujawnili poufne meldunki CBA potwierdzające, że Biuro co najmniej miesiąc przed wybuchem afery podsłuchowej znało treść rozmów w warszawskich restauracjach. 

Ostatecznie w odpowiedzi na materiał, który wyemitowała Telewizja Republika, Ciech S.A oraz Jan Kulczyk skierowali do sądu pozew, w którym domagali się monstrualnych odszkodowań i przeprosin w mediach, których koszt szacowano wówczas na miliony złotych.

– Jesteśmy oczywiście zadowoleni z tego rozstrzygnięcia. Jest to ważny i sprawiedliwy wyrok, który podkreśla, że należyta staranność dziennikarska przy materiałach doniosłej wagi społecznej musi być starannie wykazywana - co miało miejsce w tym wypadku. Dziennikarze przygotowując tenże materiał dochowali najwyższej staranności i zarzuty, które były wskazane przez powódkę czyli spółkę Ciech SA, a de facto przez rodzinę Kulczyków były niezasadne - mówił w rozmowie z portalem Telewizji Republika mec. Maciej Zaborowski.

– Dodałbym nawet, że te zarzuty miały zniechęcić dziennikarzy Telewizji Republika do dalszego pisania o kwestii prywatyzacji Ciechu - dodał.  

Źródło: Telewizja Republika

Wczytuję ocenę...


KONIEC SYSTEMU (ODC.157/1) - HOMOTERROR W NATARCIU
Wczytuję komentarze...
Najnowsze