Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Telewizja Polska pozwała Rafała Trzaskowskiego za naruszenie dóbr osobistych

RO 13:50 22 czerwca 2020
Wikimedia Commons
Jak informuje Centrum Informacji TVP S.A. Dnia 22 maja TVP skierowała do sądu prywatny akt oskarżenia przeciwko panu Rafałowi Trzaskowskiemu. W zeszłym tygodniu kandydat Koalicji Obywatelskiej na prezydenta wniósł do stołecznego sądu okręgowego pozew cywilny o naruszenie dóbr osobistych przeciwko TVP.

Jak podano w oświadczeniu, opublikowanym na stronie Telewizji Polskiej, pozew przeciwko kandydatowi KO na prezydenta skierowano w związku z jego "kolejnymi atakami na TVP S.A. i notorycznym naruszaniem dobrego imienia spółki". W komunikacie oceniono, że kampania Trzaskowskiego "w znacznym stopniu opiera się na agresji skierowanej przeciwko TVP i jej pracownikom".

Napisano, że w dniu 19 maja 2020 r. podczas briefingu pod siedzibą TVP S.A. pomówił on zarząd Telewizji o przyznanie sobie wielomilionowych premii. Oświadczenie Rafała Trzaskowskiego było nie tylko kłamstwem, ale też również dowodem na elementarny brak kompetencji zarówno w zakresie funkcjonowania spółek prawa handlowego, jak i nadzoru nad nimi.

Dodano, że "mimo wezwania przez zarząd telewizji" polityk "nie przeprosił", w związku z czym "Telewizja Polska skierowała przeciwko niemu do sądu prywatny akt oskarżenia". Jak poinformowało Centrum Informacji TVP, "prywatny akt oskarżenia został skierowany do sądu w dniu 22.05.2020 r.".


Telewizja Polska poinformowała, że "będzie również podejmowała kroki prawne w obronie dobrego imienia oraz w obronie atakowanych dziennikarzy".

 

 

Źródło: niezależna.pl

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze