Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Telefon z Kremla do Erdogana. Putin życzył szybkiego przywrócenia porządku konstytucyjnego

ap 16:13 17 lipca 2016
Władimir Putin, prezydent Rosjikremlin.ru
Z inicjatywy Kremla odbyła się rozmowa telefoniczna Władimira Putina i Recepa Erdogana. Prezydent Rosji złożył tureckiemu prezydentowi kondolencje z powodu ofiar śmiertelnych podjętej w nocy z 15 na 16 lipca próby zamachu stanu i życzył szybkiego powrotu do stabilności.

Według komunikatu opublikowanego przez Kreml, w rozmowie z Erdoganem rosyjski prezydent uznał "brutalną próbę obalenia legalnych władz Turcji" za kategorycznie niedopuszczalne. Władimir Putin złożył również kondolencje z powodu znaczącej liczby ofiar które poniosły śmierć w wyniku nieudanego puczu. Wymienił tu ludność cywilną i przedstawicieli sił porządkowych, którzy przeciwstawili się puczystom.

Kreml informuje, że Putin życzył również prezydentowi Turcji szybkiego przywrócenia porządku konstytucyjnego i trwałej stabilności. Prezydent Federacji Rosyjskiej przypomniał również, że od ustabilizowania stosunków pomiędzy krajami, do Turcji przybywa wielu turystów z Rosji. Wyraził nadzieję, że strona turecka zapewni rosyjskim turystom bezpieczeństwo. Erdogan zapewnił, że zostaną podjęte wszelkie środki w tym zakresie.

Szefowie państw potwierdzili porozumienie osiągnięte w trakcie poprzedniej rozmowy telefonicznej, podczas której uzgodnili przeprowadzenie w krótkim czasie osobistego spotkania.

Źródło: kremlin.ru

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze