Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Tego jeszcze w kinie nie grali! Rosja "martwi się" o polskie sądy, opozycja jej przyklaskuje!

JJ 15:11 28 stycznia 2020
Zdj. Adrian Grycuk [CC BY-SA 3.0 PL (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/pl/deed.en)]
Podczas sesji Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy doszło do absurdalnej sytuacji. Polscy posłowie opozycji mówili bowiem jednym głosem z… rosyjskim senatorem, który był bardzo „zatroskany” o polskie sądy.

– Władza ma chronić niezależność sądów. Wspieramy rezolucję ws. Polski- podkreślał na sesji Aleksandr Bashkin, senator reprezentujący na posiedzeniu Rosję. Nie był w tym osamotniony, gdyż… wtórowali mu politycy polskiej opozycji.

– Polscy posłowie opozycji ramię w ramię z Rosją. Co za upadek- w taki sposób do całej sytuacji odniósł się poseł Prawa i Sprawiedliwości, Dominik Tarczyński.

– Bardzo nas martwi połączenie stanowisk ministra sprawiedliwości i prokuratora generalnego. (...) Prezesi sądów będą otrzymywali korzyści finansowe, to jest zagrożenie niezawisłości wymiaru sprawiedliwości- perorował Bashkin. Rosyjski polityk podkreślił przy tym, że „niezawisłość sądów jest fundamentalną sprawą”.

– Popieramy rezolucję, chcemy w ten sposób pomóc kolegom z Polski w zmianie obecnej sytuacji i powrocie do przestrzegania zasad Rady Europy- stwierdził senator, wzywając polski rząd do zmiany przepisów.

Jednym głosem z rosyjskim senatorem mówili parlamentarzyści polskiej opozycji, m.in. Krzysztof Śmiszek z Wiosny. Jak przekonywał poseł partii Biedronia, w Polsce „przez ostatnie pięć lat jesteśmy świadkami niszczenia filarów demokracji”.

– Mam wrażenie, że wielu z państwa raportu nie czytała. Mam pytania do niemieckich socjalistów: kto mianuje prezesów sądów w Niemczech? (…) Demokracja w naszym rządzie to najlepszy przykład demokracji, ponieważ ta reforma została obiecana w kampanii wyborczej, jeszcze w 2015 r.- zwrócił się do nieprzychylnych Polsce polityków Dominik Tarczyński z PiS.

– Polscy posłowie opozycji ramię w ramię z Rosją. Co za upadek- podsumował później na Twitterze.

 

 

Źródło: Twitter, media

Wczytuję ocenę...


Andrzej Duda zmienia Konstytucję -zakaz adopcji dzieci przez pary jednopłciowe
Wczytuję komentarze...
Najnowsze