Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Tego jeszcze nie było w Polsce od 1990 roku! Spektakularny sukces obecnego rządu! Opozycja płacze!

sm 10:47 25 maja 2018
Ta informacja dobije już i tak dogorywającą opozycję totalną, której dziś zostaje jedynie podżeganie protestującej garstki w Sejmie. Okazuje się, że bezrobocie w kwietniu spadło do 6,3 proc. Informację podał GUS. Takich statystyk nie było od 1990 roku. W ciągu miesiąca liczba osób bez pracy spadła o prawie 50 tys. Oto efekt rządów Zjednoczonej Prawicy. Wystarczy nie kraść i rządzić uczciwie!

Stopa bezrobocia rejestrowanego wyniosła 6,3 proc. w kwietniu 2018 roku wobec 6,6 proc. w poprzednim miesiącu - podał GUS. To najlepsze dane od listopada 1990 roku. Wstępne informacje w tej sprawie podało już dwa tygodnie wcześniej kierowane przez Elżbietę Rafalską Ministerstwo Rodziny, Pracy i Opieki Społecznej.

Bezrobocie w rok spadło o aż 1,3 pkt proc. Dwa lata wcześniej bez pracy było 9,4 proc. obywateli, a w 2015 roku nawet 11,1 proc.

 

Zwiększyła się też liczba ofert zgłaszanych do urzędów pracy przez firmy. Liczba wolnych miejsc pracy i miejsc aktywizacji zawodowej w kwietniu wyniosła 141 tys. To o 4 proc. więcej niż rok wcześniej.

 

Poziom bezrobocia z kwietnia przebił już cel założony przez rząd w tegorocznej ustawie budżetowej. Zapisano w niej 6,4 proc. na koniec roku.

 

Opozycja totalna może jedynie pakować manatki i zająć się czymś innym, niż polityka. 

Źródło: money.pl

Wczytuję ocenę...


Andrzej Duda zmienia Konstytucję -zakaz adopcji dzieci przez pary jednopłciowe
Wczytuję komentarze...
Najnowsze