Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Tęczowe absurdy we francuskim Kościele! Biskup zaleca brak nawiązań do "ojca" i "matki"!

A.N 18:36 2 stycznia 2020
pixabay
Bp Joseph de Metz-Noblat z diecezji Langres w północno-wschodniej Francji w liście do duchowieństwa, wskazał, że potrzebne są nowe wytyczne dotyczące obrzędu chrztu. Francuski hierarcha chce podporządkować się trendom, dyktowanym przez środowiska...LGBT.

W dokumencie, który pochodzi z 13 grudnia ubiegłego roku, biskup zaleca używanie języka neutralnego płciowo w rejestrach chrzcielnych. Według propozycji biskupa mają zniknąć nawiązania  do „ojca” i „matki”. 

– Biskup Langres broni nowych wytycznych, mówiąc, że umożliwią one Kościołowi dostosowanie swego obrzędu inicjacji do związków homoseksualnych, bez obrażania kogokolwiek – wskazuje Jules Gomes z portalu „Church Militant”.

Jak pisze sam biskup: – Sytuacja we Francji staje się coraz bardziej złożona. To sprawia, że pewne działania katolickie stają się trudne, w szczególności te dotyczące chrztu.

Biskup powołuje się na przepisy prawa kanonicznego i kan. 843, który mówi, że „święci szafarze nie mogą odmówić sakramentów tym, którzy właściwie o nie proszą, są odpowiednio przygotowani i prawo nie wzbrania im ich przyjmowania”. 

– Dzieci nie powinny być pokrzywdzone przez sytuacje ich rodziców, pewna liczba kancelarii napotkała problemy odnoszące się do tego, jaki rodzaj słownictwa powinien lub może być stosowany”. – uzasadnia hierarcha.

Cytowany przez „Church Militant” znawca prawa kanonicznego wykazuje, że biskup w rzeczywistości łamie przepisy Kodeksu prawa kanonicznego.

– Żaden biskup nie ma władzy, by po prostu uwolnić swoich duszpasterzy od zastosowania się do kanonu 877 Kodeksu prawa kanonicznego – zauważa ekspert 

Kanon ten mówi m.in. o obowiązku wpisania imion biologicznych rodziców dziecka i reguluje kwestie związane np. z chrztem dzieci matek niezamężnych.

 

 

Źródło: churchmilitant.com

Wczytuję ocenę...


KONIEC SYSTEMU (ODC.167/1) - SKĄD KWAŚNIEWSCY MAJĄ MILIONY?
Wczytuję komentarze...
Najnowsze