Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Technologie, które ratują życie i zdrowie – minister zapowiada ich rozwój

7:25 13 marca 2018
pixaby
Innowacyjne technologie medyczne ratują życie ludzkie oraz pozwalają pacjentom normalnie żyć. Przyczyniają się także do budowy gospodarki innowacyjnej. Minister zdrowia Łukasz Szumowski zapowiada ich rozwój, a chorym obiecuje lepszy dostęp do rozwiązań innowacyjnych.

Innowacyjne technologie są stosowane w leczeniu przeróżnych chorób, poczynając od neurologicznych, a kończąc na pomocy ofiarom wypadków. Wręcz spektakularne wyniki daje wszczepienie stymulatora mózgu u cierpiących na chorobę Parkinsona. Wyrób medyczny, który został zastosowany w leczeniu pani Lucyny Gorzałki, pozwolił jej na powrót do normalnego życia. Jak powiedziała podczas spotkania zorganizowanego przez Ogólnopolską Izbę Gospodarczą Wyrobów Medycznych POL­MED jej lekarka, prof. Magdalena Boczarska-Jedynak, operacja całkowicie odmieniła obraz choroby. Dzięki wszczepionemu stymulatorowi kobieta z osoby całkowicie uzależnionej od pomocy innych stała się aktywna i niezależna.


Kolejny przykład innowacyjnych technologii może stanowić historia Mariana Żmii. Przeszedł on specjalistyczną operację okulistyczną z zastosowaniem innowacyjnych soczewek. Dzięki zabiegowi pacjent, który do niedawna potrzebował do czytania lupy, teraz może prowadzić samochód.

Pani Anita Pietruszczak od urodzenia jest pacjentką kardiologiczną. Wszystkie wcześniejsze rozwiązania stosowane w jej leczeniu nie umożliwiały jej sprawnego funkcjonowania. Po interwencji prof. Oskara Kowalskiego i prof. Adama Sokala pani Anita została zaopatrzona w innowacyjny wyrób medyczny, dzięki któremu w tej chwili może uprawiać sport.

Kręgozmyk to ciężkie schorzenie kręgosłupa, polegające na przesuwaniu się kręgów względem siebie. W wypadku Jana Chmiela tradycyjne metody leczenia nie pomagały, a ból uniemożliwiał mu normalne funkcjonowanie. Efekt przyniosło dopiero wszczepienie innowacyjnego implantu.

Dzięki innowacyjnemu wyrobowi medycznemu do pełnej sprawności i pracy zawodowej wrócić mógł dr Andrzej Nabzdyk, który w wyniku wypadku stracił nogę. Zastosowanie nowoczesnej protezy umożliwiło mu powrót do pracy i ratowania życia ludzi już po pół roku.

 

Czytaj więcej w "Gazecie Polskiej Codziennie"

 

Źródło: Leon Berger / Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję ocenę...


KONIEC SYSTEMU (ODC.157/1) - HOMOTERROR W NATARCIU
Wczytuję komentarze...
Najnowsze