Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Te wyniki nie pozostawiają złudzeń. Tak dobrze w Polsce nie było od dawna

PR 17:39 6 lipca 2018
pixabay
Bezrobocie w Polsce jest najniższe od 1991 r. Z danych Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej wynika, że w czerwcu wskaźnik bezrobocia spadł do 5,9 procent, wobec 6,1 procent w maju i jest o 1,1 punktu procentowego mniejszy niż rok temu.

- Począwszy od 1991 r. nigdy wskaźnik bezrobocia w czerwcu nie był tak niski, natomiast identyczny poziom stopy bezrobocia po raz ostatni odnotowano w listopadzie 1990 r., powiedziała  Elżbieta Rafalska, minister rodziny, pracy i polityki społecznej.

 

 

Jak poinformowała w czerwcu, liczba osób bezrobotnych spadła poniżej miliona do 969 tys., w urzędach pracy zarejestrowanych było 182,6 tys. bezrobotnych mniej niż przed rokiem. 

 

 

−Optymistyczne informacje mamy z województwa warmińsko - mazurskiego, w którym stopa bezrobocia jest najwyższa. Spadek bezrobocia jest tu największy” - dodała minister Rafalska

 

Tylko województwo warmińsko - mazurskie ma stopę bezrobocia dwucyfrową, w pozostałych województwach wartość ta nie przekracza 9%. W wielkopolskim (3,3 proc.), śląskim (4,6%), małopolskim (4,8%) oraz pomorskim (4.9%).

W czerwcu liczba osób bezrobotnych zmniejszyła się o 33,1 tys. w porównaniu z majem br. Bezrobocie spadło we wszystkich województwach. Największy spadek odnotowano w woj. warmińsko - mazurskim (4,8 proc.), zachodniopomorskim (4,7 proc.) oraz lubuskim (4,4 proc.).

 - Walkę z bezrobociem toczymy wielotorowo. Przygotowaliśmy nową ustawę o rynku pracy. Pracujemy by sytuacja polskich rodzin poprawiała się także w obszarze rynku pracy - powiedziała Elżbieta Rafalska, minister rodziny, pracy i polityki społecznej. 

 

Źródło: twitter.com/MRPiPS_GOV_PL

Wczytuję ocenę...


W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Wczytuję komentarze...
Najnowsze