Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Tatry: gigantyczny ruch turystyczny na szlakach

ASy 16:15 12 sierpnia 2020
Tłok turystyczny w Tatrachpap
Mimo utrzymującej się pandemii koronawirusa i wzrostom zakażeń w Tatrach panuje bardzo duży ruch turystyczny. Tylko w lipcu góry odwiedziło ponad pół miliona turystów (dane Tatrzańskiego Parku Narodowego). Największą popularnością cieszy się Morskie Oko.

Z danych zebranych z punktów wejściowych na teren TPN wynika, że tylko w lipcu Tatry odwiedziło 550 tys. 591 osób. W analogicznym okresie ubiegłego roku turystów w Tatrach było nieznacznie więcej, bo 577 tys. 043.

Rekordową frekwencję odnotowano 28 lipca b.r. Tego dnia weszło 28 tys. osób. Obok Morskiego Oka turyści chętnie odwiedzali Dolinę Kościeliską, oraz szlaki w kierunku Kasprowego Wierchu oraz Giewontu.

W sierpniu ruch na tatrzańskich szlakach jest również bardzo duży. Świadczą o tym kolejki turystów oczekujących na wejście na popularne szczyty. Tak jest na szlakach wyposażonych w sztuczne ułatwienia np. na Giewont, Rysy czy Orlą Perć.

Władze TPN przypominają o przestrzeganiu zasad sanitarnych związanych z pandemią. Turyści powinni zachowywać dystans 1,5 m od innych. Zaleca się również wycieczki w towarzystwie osób, z którymi przebywamy na co dzień. Należy unikać gromadzenia się na szlakach i w strefach wypoczynkowych. Szlaki i infrastruktura turystyczna nie są dezynfekowane. Należy unikać kontaktu z ławami, ławostołami, barierkami i ogrodzeniami.

TPN rekomenduje zakup biletów wstępu do parku on-line za pośrednictwem strony tpn.pl lub w aplikacjach SkyCash i mPay.

Źródło: PAP

Wczytuję ocenę...


Jan Paweł II - O Solidarności
Wczytuję komentarze...
Najnowsze