Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Tarczyński: Dopóki PO nie przegrało wyborów, nikt nie wiedział, że jest taka instytucja, jak Komisja Wenecka

EmaPob 20:40 16 lutego 2017
Posłowie Dominik Tarczyński i Robert WinnickiTelewizja Republika
Gośćmi programu "W Punkt" byli posłowie: Dominik Tarczyński (Prawo i Sprawiedliwość) i Robert Winnicki (poseł niezrzeszony). Rozmowa dotyczyła m.in. wypadku kolumny rządowej z premier Beatą Szydło.

 

"Nikt nie wiedział, że istnieje taka instytucja, jak Komisja Wenecka, póki PO nie przegrało wyborów"

– Wyobraźmy sobie, że mamy normalną sytuacje w państwie i jest consensus między siłami politycznymi i swoje wewnętrzne spory nie wyrzucamy na zewnątrz - mówił poseł Winnicki. - Jeśli byłaby taka sytuacja, to posiadanie przez poszczególne ugrupowania polityczne kontaktów zagranicznych nie jest niczym złym. Natomiast mamy tu kontekst nieustannego donoszenia na Polskę i wynoszenia sporów na zewnątrz. A po drugie zawsze jest to pewien problem, kiedy mamy oficjalną wizytę dyplomatyczna i nagłe spotkania z poszczególnymi ugrupowaniami nierządzącymi. Polscy przywódcy jeżdżąc po różnych państwach powinni unikać spotkań z opozycją i też nie powinniśmy na to pozwalać - stwierdził poseł Robert Winnicki. 

– Nikt nie wiedział, że istnieje taka instytucja, jak Komisja Wenecka, póki PO nie przegrało wyborów - powiedział poseł Dominik Tarczyński. - I nagle ta instytucja została wyciągnięta, by walczyć z polskim rządem - zaznaczył Tarczyński.

"Od tygodnia mamy festiwal znajomości Fiata Seicento, który jest pokłosiem 2 kryzysów - debaty publicznej i tych niegodziwych sformułowań, z jakimi mieliśmy do czynienia"

– To co, pojawiło się po wypadku i to jak posłowie opozycji totalnej wykorzystali ten wypadek, jest przykładem ich bezsilności - powiedział poseł Tarczyński. - Ta nienawiść, która się wylała była jedynym pomysłem i narzędziem opozycji do walki z polskim rządem. Ci przywódcy państwa teoretycznego teraz pouczają nas, jak powinno funkcjonować państwo. Wykorzystują tego młodego człowieka, o którym za miesiąc zapomną w sposób instrumentalny i cyniczny. To wszystko jest bardzo symboliczne i pokazuje klasę tych ludzi - mówił poseł PiS. 

– Od tygodnia mamy festiwal znajomości Fiata Seicento, który jest pokłosiem 2 kryzysów - debaty publicznej i tych niegodziwych sformułowań, z jakimi mieliśmy do czynienia. Nie godzi się w ten sposób, jak niektórzy to komentują wyrażać. Bezpieczeństwo najważniejszych osób w państwie jest równie ważne, co bezpieczeństwo energetyczne, czy stan polskiej armii - powiedział poseł Winnicki. 

– W tym przypadku wszystko odbyło się zgodnie z ustawą - powiedział Dominik Tarczyński. - Nagle wszyscy stali się specjalistami, np. poseł Nitras, który jedzie pod prąd autostradą. Jeżeli przez 8 lat nie sprząta się w domu, to ile zajmie sprzątanie? To nie jest łatwe wejść i zmienić całą służbę, ale to zapowiadaliśmy i to zrobimy. - stwierdził poseł PiS, Dominik Tarczyński. 

 

Źródło: Telewizja Republika

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze