Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Tarczyński: Dopóki PO nie przegrało wyborów, nikt nie wiedział, że jest taka instytucja, jak Komisja Wenecka

EmaPob 20:40 16 lutego 2017
Posłowie Dominik Tarczyński i Robert WinnickiTelewizja Republika
Gośćmi programu "W Punkt" byli posłowie: Dominik Tarczyński (Prawo i Sprawiedliwość) i Robert Winnicki (poseł niezrzeszony). Rozmowa dotyczyła m.in. wypadku kolumny rządowej z premier Beatą Szydło.

"Afera Amber Gold dotyka bezpośrednio Donalda Tuska i nie wyklucza tego, że były premier może zostać pociągnięty do odpowiedzialności karnej"

– Nie ma większego sensu komentowania plotek dziennika "Financial Times", który podaje, że Jarosław Kaczyński powiedział Angeli Merkel, że Donald Tusk może być ścigany europejskim nakazem aresztowania - powiedział poseł PiS Dominik Tarczyński. - Myślę, że wiele osób zastanawia się nad przyszłością Tuska, ale na podstawie doniesień medialnych, nie ma to sensu - zaznaczył poseł. 

– Afera Amber Gold dotyka bezpośrednio Donalda Tuska i nie wyklucza tego, że były premier może zostać pociągnięty do odpowiedzialności karnej - powiedział poseł Robert Winnicki. - Żałuje, ze koledzy z PiS-u nie wykorzystują w stosunku do Donalda Tuska takiego instrumentu, jakim jest Trybunał Stanu - stwierdził poseł. 

"Każdy Polak wie, jak Donald Tusk zasłużył się Polsce i Europie"

– Rzeczywiście jest to plotka, bo nie chce mi się wierzyć, żeby na spotkaniu Angeli Merkel z Jarosławem Kaczyńskim padło stwierdzenie o europejskim nakazie aresztowania - mówił poseł Winnicki. - Ono by stawiało w niepoważnym świetle Polskę. Takie rzeczy się ewentualnie robi, a nie o nich mówi. Ciekawe skąd "Financial Times" wziął takie rewelacje. Często źródłem takich rewelacji są różne gremia nad Wisła - zaznaczył Winnicki. 

– Nie ma co mówić o takich rzeczach, je się robi - zaznaczył poseł Tarczyński. - Skupianie się na tej plotce nie ma sensu. Każdy Polak wie, jak Donald Tusk zasłużył się Polsce i Europie i jak to się ze względu na jego przyszłość - powiedział Tarczyński. 

– Gdyby padły takie sformułowania między kanclerz Niemiec a prezesem Jarosławem Kaczyńskim, musiałoby to świadczyć o pewnym oderwaniu Jarosława Kaczyńskiego. Kaczyński jest to jednak polityk pragmatyczny - stwierdził poseł Robert Winnicki. 

Źródło: Telewizja Republika

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze