Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Tarczyński: 14 czerwca 1940 r. do NIEMIECKIEGO obozu Auschwitz dotarł pierwszy transport polskich więźniów

pmb 14:16 14 czerwca 2019
pexels.com
14 czerwca 1940 r. do NIEMIECKIEGO obozu Auschwitz dotarł pierwszy transport polskich więźniów. 728 osób zostało przywiezionych z więzienia w Tarnowie. Dziś obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci Ofiar NIEMIECKICH Obozów Koncentracyjnych i Obozów Zagłady – przypomina na Twitterze Dominik Tarczyński.
14. czerwca obchodzony jest w Polsce Narodowy Dzień Pamięci Ofiar Niemieckich Nazistowskich Obozów Koncentracyjnych i Obozów Zagłady. Obchody rozpoczęły się Mszą św. w Harmężach o godzinie 11.00 gdzie znajduje się wystawa prac Mariana Kołodzieja. Będą się odbywały również na Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im Witolda Pileckiego w Oświęcimiu. 
 
Święto zostało uchwalone przez Sejm 8 czerwca 2006 roku, w 66. rocznicę przybycia pierwszego masowego transportu polskich więźniów z więzienia w Tarnowie do KL Auschwitz. 
 
Dominik Tarczyński przypomina: "14 czerwca 1940 r. do NIEMIECKIEGO obozu Auschwitz dotarł pierwszy transport polskich więźniów. 728 osób zostało przywiezionych z więzienia w Tarnowie. Dziś obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci Ofiar NIEMIECKICH Obozów Koncentracyjnych i Obozów Zagłady".

Źródło: twitter.com/tysol.pl

Wczytuję ocenę...


KONIEC SYSTEMU (ODC.157/1) - HOMOTERROR W NATARCIU
Wczytuję komentarze...
Najnowsze