Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Talibowie apelują o... pokój

AS 10:00 13 marca 2018
wikimedia commons
Szef Pentagonu James Mattis przybył z niezapowiedzianą wizytą do Afganistanu - ,,USA dostrzegają sygnały zainteresowania ze strony talibów możliwością podjęcia rozmów pokojowych, by zakończyć trwającą od wielu lat wojnę w Afganistanie'' - oświadczył.

- Może wszyscy talibowie nie przyjdą od razu (...), ale niektórzy z nich są wyraźnie zainteresowani rozmowami z rządem afgańskim. (...) Jest zainteresowanie, które zaobserwowaliśmy z talibskiej strony- ocenił Mattis w rozmowie z dziennikarzami. 

Dodał, że Stany Zjednoczone od kilku miesięcy odbierają pokojowe sygnały ze strony talibów - Mieliśmy grupy talibów - małe grupy, które albo zaczęły przychodzić, albo wyrażały zainteresowanie rozmowami.

Prezydent Afganistanu Aszraf Ghani na międzynarodowej konferencji państw zaangażowanych w tzw. Proces Kabulski zaproponował zawieszenie broni i uznanie talibów za legalne ugrupowanie polityczne w ramach procesu politycznego, który może doprowadzić do rozmów pokojowych. Ponadto zaapelował o uwolnienie talibskich więźniów oraz usunięcie ich nazwisk z międzynarodowych list terrorystów. Ci, którzy włączyliby się w proces pojednania mieliby zapewnione bezpieczeństwo. 

Talibowie mieliby za to uznać afgański rząd oraz przestrzegać prawa. 

 

Źródło: niezalezna

Wczytuję ocenę...


W PUNKT - R. GROMADZKI - W. GADOWSKI - "UCIECZKA OD WOLNOŚCI"
Wczytuję komentarze...
Najnowsze