Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Takiej ewakuacji nie było niemal pół wieku. Nadciąga Trevor i wiatr o prędkości 200 km/godz

PR 13:25 21 marca 2019
fotografia ilustracyjnapixabay
Cyklon Trevor to potężne zjawisko meteorologiczne. Może spowodować wiatr o prędkości 200 km/godz., a także podtopienia i obfite opady deszczu. Około 2 tys. mieszkańców północnego wybrzeża Australii objęto ewakuacją.

Media przekazują informację, że Trevor, spowodował największą ewakuację przed cyklonem od 1974 roku. Wtedy cyklon Darwin, spowodował śmierć 71 osób. 

Z obawy przed tragedią, drogą powietrzną i lądową ewakuowani są mieszkańcy odległych terenów na wschodnim wybrzeżu Terytorium Północnego, w większości przedstawiciele rdzennej ludności australijskiej. 

Do ewakuacji skierowano samoloty transportowe Hercules australijskich sił powietrznych, a także śmigłowce, autokary i inne pojazdy. Na terenach, gdzie Trevor ma zejść nad ląd, czyli u wybrzeży zatoki Karpentaria, ogłoszono stan wyjątkowy. 

Australijskie Biuro Meteorologiczne prognozuje, że oprócz wiatrów wiejących z prędkością ok. 200 kilometrów na godzinę Trevor przyniesie także ulewne deszcze i niebezpieczną falę sztormową. Nie wykluczono, że cyklon jeszcze się wzmocni. 

 

Źródło: media

Wczytuję ocenę...


KONFEDERACJA WPISAŁA SIĘ JAKO POŻYTECZNI IDIOCI W NARRACJĘ PLATFORMY - RAFAŁ ZIEMKIEWICZ
Wczytuję komentarze...
Najnowsze