Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Tak ciepło w lipcu, jeszcze nie było. Globalny rekord temperatury

PR 11:35 18 sierpnia 2019
pixabay
Średnie globalne temperatury lądu i oceanów w lipcu 2019 r. były najwyższymi w historii pomiarów. Na całej planecie, padło wiele rekordów ciepła, a w Arktyce i na Antarktydzie odnotowano rekordowo niski zasięg lodu morskiego – podała amerykańska Narodowa Służba Oceaniczna i Atmosferyczna (NOAA).

 

Średnia globalna temperatura w lipcu tego roku, była o 0,95 st. C wyższa od średniej XX-wiecznej i był on najcieplejszym miesiącem w ostatnich 140 latach, czyli odkąd zaczęto prowadzić pomiary w 1880 roku - wskazuje raport NOAA.

Wcześniejszy rekord ciepła należał do lipca 2016.

Jak podano w raporcie, dziewięć z 10 najcieplejszych lipców odnotowano po 2005 roku.

Rok 2019, biorąc pod uwagę pierwszych siedem miesięcy, okazał się też najcieplejszym rokiem w historii w większości Ameryki Północnej i Południowej, Azji, Australii, Nowej Zelandii, południowej części Afryki, wielu regionach Pacyfiku, Atlantyku i zachodnim Oceanie Indyjskim.

W Europie był to piętnasty z kolei rekordowo ciepły lipiec, a w wielu krajach podczas fal upałów termometry pokazały najwyższe temperatury w historii - czytamy w raporcie.

 

 

W rekordowym tempie topniały też lody na obu biegunach.

Według raportu na mapie lipcowych temperatur znalazło się jednak też kilka „biegunów chłodu”. Niższe od średniej temperatury zarejestrowano w niektórych regionach Skandynawii, a także w zachodniej i wschodniej Rosji.

 

 Czytaj także:

Polskie MSZ wzywa Rosję do zaprzestania nielegalnych działań skierowanych w Gruzję

Źródło: noaa.gov, media

Wczytuję ocenę...


KONIEC SYSTEMU (ODC.166/1) - CAŁA PRAWDA O ANDRZEJU TRETYNIE - MODELOWYM REKTORZE III RP
Wczytuję komentarze...
Najnowsze