Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Tak blisko Słońca nie udało się jeszcze dotrzeć żadnemu urządzeniu. Jutro pierwszy termin startu sondy Parker Solar Probe

PR 15:45 11 sierpnia 2018
twitter.com/NASASun
Jutro ma zostać wystrzelona ku Słońcu sonda Parker Solar Probe. Ma ona zbadać procesy cieplne zachodzące w rejonie tej planety, dolatując do niej pierwszy raz w historii na tak bliską odległość.

Amerykańska Agencja Kosmiczna informując o planie startu zastrzegła, że wszystko zależeć będzie od warunków atmosferycznych. Podczas misji, Parker Solar Probe ma okrążyć Słońce aż 24 razy. Ma znaleźć się w rejonie korony gwiazdy. Do tej części atmosfery Słońca nie udało się dotychczas dotrzeć żadnemu urządzeniu, które stworzył człowiek.

Sonda ma zbliżyć się do Słońca na odległość 6 milionów kilometrów. Pobije w ten sposób utrzymujący się ponad 40 lat rekord misji Helios 2. Sonda w 1976 roku doleciała na odległość 7 razy większą. Parker Solar Probe krążąc wokół Słońca ma nieustannie wykonywać pomiary.

Naukowcy liczą, że dzięki wynikom, będzie można zbadać przepływ energii cieplnej. To z kolei ma pozwolić lepiej rozumieć między innymi proces rozgrzewania się korony słonecznej i wzmagania się wiatru słonecznego. Według planu NASA, misja sondy ma potrwać 7 lat.

 

Źródło: NASA, IAR

Wczytuję ocenę...


W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Wczytuję komentarze...
Najnowsze