Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Tajfun Lekima sieje spustoszenie w Chinach! Opublikowane w sieci nagrania mrożą krew w żyłach [WIDEO]

am 20:32 10 sierpnia 2019
W sobotę na południu Chin doszło do gwałtownego uderzenia tajfunu Lekima. W wyniku osunięć ziemi – według informacji m.in. BBC – zginęło 13 osób, a 16 jest zaginionych. Ofiar może być jednak więcej. Inne media mówią o 18 ofiarach śmiertelnych i 14 zaginionych. Z terenów objętych czerwonym altertem ewakuowano milion ludzi.

Obecnie tajfun osłabł i jest traktowany jako „silny sztorm tropikalny”. Do tej pory skutki żywiołu odczuły ponad trzy miliony osób, kilkaset budynków zostało zburzonych, ponad trzy tysiące uszkodzonych. W rejonie władze odwołały ponad tysiąc lotów, kursowanie pociągów i promów. 

Deszcze spowodowały osunięcie się ziemi, która zablokowała jedną z rzek. W konsekwencji wywołało to również uformowanie się „jeziora”. 

Tysiące budynków zostało odciętych od elektryczności. Z okolic samego Szanghaju, ekonomicznej stolicy Chin ewakuowano około 300 tys. ludzi. 

Lekima uderzyła w wybrzeże przed godziną 2:00 w sobotę (20:00 czasu polskiego w piątek). Wiatr wiał z prędkością 187 km na godzinę.

 

Źródło: IAR, Twitter

Wczytuję ocenę...


KONIEC SYSTEMU (ODC.150/1) - SENSACYJNE ODKRYCIA NA WESTERPLATTE
Wczytuję komentarze...
Najnowsze