Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Tajemnicze zniknięcie współzałożyciela WikiLeaks. Potwierdzi się któraś z teorii spiskowych?

am 11:17 3 września 2018
twitter.com, fot. Toby Melville
Norweska policja wszczęła dochodzenie w sprawie zaginięcia współzałożyciela WikiLeaks. Arjen Kamphuis, ekspert d/s cyberbezpieczeństwa widziany był po raz ostatni w miejscowości Bodo na północy Norwegii.

– Wszczęto dochodzenie – mówił rzecznik prasowy policji Tommy Bech. Dodał, że funkcjonariusze nie trafili na żadne poszlaki, mogące ułatwić zlokalizowanie poszukiwanego. Policja odcina się też od wszelkich spekulacji co do ewentualnych scenariuszy.

W sobotę WikiLeaks poinformowała na swym oficjalnym koncie na Twitterze o zniknięciu Kamphuisa, który po raz ostatni widziany był 20 sierpnia, gdy wychodził z hotelu w miejscowości Bodo, na północy Norwegii.

Podali też, że Kamphuis miał bilet lotniczy na 22 sierpnia z Trondheim (700 km na połdunie od Bodo). Pokonanie takiej drogi pociągiem zajmuje ok. 10 godzin. Informacja ta stała się przyczynkiem do formułowania wielu teorii spiskowych.

 

WikiLeaks to międzynarodowa organizacja medialna, posiadająca swoją obszerną bibliotekę. Platforma została utworzona przez Juliana Assange'a w 2006 roku. WikiLeaks specjalizuje się w analizie i publikacji dużych zbiorów danych cenzurowanych lub w inny sposób ograniczonych oficjalnych materiałów dotyczących wojny, szpiegowania i korupcji. Do tej pory opublikowało ponad 10 milionów dokumentów i związanych z nimi analiz.

 

Źródło: rmf24.pl, twitter.com, wikileaks.org

Wczytuję ocenę...


Andrzej Duda zmienia Konstytucję -zakaz adopcji dzieci przez pary jednopłciowe
Wczytuję komentarze...
Najnowsze