Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Ta substancja może powodować śmierć. GIS ostrzega przed nowym narkotykiem

AN 19:58 26 sierpnia 2020
Obecnie nie ma swoistego antidotum na zatrucia spowodowane syntetycznymi kannabinoidami.Pixabay
W ostatnim czasie w kilku krajach europejskich, tym w Polsce, pojawił się nowy narkotyk z grupy syntetycznych kannabinoidów o nazwie 4F-MDMB-BICA, który jest odpowiedzialny za przy najmniej 11 zgonów na Węgrzech w okresie od maja do sierpnia br. – ostrzega Główny Inspektorat Sanitarny.

Do tej pory substancja ta była obecna na rynku w postaci pomarańczowego lub brązowo-białego proszku do przyrządzenia roztworu do nasączenia suszu lub gotowego suszu roślinnego i tytoniu – czytamy w komunikacie GIS.

Zatrucie tą substancją może objawiać się poprzez ból w klatce piersiowej, duszności, przyspieszenie czynności serca, śpiączkę, zaburzenia postrzegania, pobudzenie, ostrą psychozę, a nawet niewydolność nerek i uszkodzenia wielonarządowe. 

Zażycie narkotyku ma także skutki psychiczne, fizyczne. Powoduje również zmiany w zachowaniu. Zatrucie może prowadzić nawet do zgonu.

Obecnie nie ma swoistego antidotum na zatrucia spowodowane syntetycznymi kannabinoidami, a jedyną formą leczenia jest leczenie objawowe – wskazuje GIS. 

W razie wystąpienia któryś z wymienionych objawów należy niezwłocznie skontaktować się z pomocą medyczną.

 Główny Inspektor Sanitarny ostrzega przed skutkami zażywania nowych narkotyków zwanych "dopalaczami."

– Produkty sprzedawane jako tabletki, proszki, ziołowe lub plastyczne mieszanki, jak również liquidy do palenia, często zmieniają skład i stężenie. Użytkownicy często nie są świadomi jakie substancje spożywają, co powoduje trudności w niesieniu pomocy przez służby medyczne – przypomina GIS.

 

Źródło: GIS

Wczytuję ocenę...
TAGI: narkotyki, GIS


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze