Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Ta awaria nie miała prawa się wydarzyć! Radny PiS o oczyszczalni ścieków „Czajka”

K.B. 14:32 30 sierpnia 2019
fot. twitter.com/ACJaworski
„Tunel, którym ścieki płyną pod Wisłą do oczyszczalni ma zaledwie kilka lat i jest wykonany w tej samej technologii co na II linii metra. Ta awaria nie miała prawa się wydarzyć” - czytamy na Twitterze radnego Prawa i Sprawiedliwości Macieja Binkowskiego.

 

Udostępnił on także informacje o stanie wody w Wiśle:

„30-to krotne przekroczenie normy zawartości azotu amonowego; wzmożona przewodność elektrolityczna, postępujące niedotlenienie. Oto prawdziwy stan Wisły . Woda bez uzdatniania nie nadaje się w tej chwili nawet do rozlewania na polach uprawnych”

 

W piątek rano w KPRM odbyło się posiedzenie sztabu kryzysowego, w którym uczestniczył m.in. prezydent Warszawy. Szef KPRM Michał Dworczyk poinformował, że władze Warszawy podjęły decyzje o przyjęciu pomocy rządu. Zostanie zbudowany alternatywny rurociąg, którym będą tłoczone ścieki z lewobrzeżnej do prawobrzeżnej Warszawy, tak aby trafiały następnie do oczyszczalni ścieków „Czajka”

– Takie rozwiązanie, właśnie z tym zapasowym rurociągiem, pozwoli na bezpieczny transport nieczystości, ścieków do oczyszczalni „Czajka” przez wiele tygodni, bo zapewne właśnie tyle potrwa naprawa rurociągu biegnącego pod dnem Wisły – powiedział Michał Dworczyk.

 


Źródło: twitter, media

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze