Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

T. Sakiewicz: Sport jest ponad podziałami politycznymi

DZ 8:27 12 października 2020
Iga Świątek.Twitter TOI Sports (@toisports)
Gościem Aleksandra Wierzejskiego w "Polsce na dzień dobry" był dziś redaktor naczelny "Gazety Polskiej" Tomasz Sakiewicz. Tematem rozmowy było zwycięstwo Igi Świątek we French Open, protesty antycovidowe oraz przyszłość ustawy o ochronie zwierząt.

Zwycięstwo tenisistki Igi Świątek.

- Gdy społeczeństwo jest przygnębione, tak jak my teraz w związku z pandemią, potrzebuje oddechu. Takim oddechem było dla Polaków zwycięstwo tej młodej zawodniczki.

- Byli sportowcy i o prawicowych, jak i lewicowych poglądach, których dopingowaliśmy. Sport jest ponad podziałami i dobrze by było, żeby ten sukces Igi Swiątek dał satysfakcję wszystkim Polakom.

Świątek jest stypendystką Polskiej Fundacji Narodowej.

- Działania takich instytucji jak ta Fundacja nie mogą mieć natychmiastowych efektów. To są działania nastawione na lata, kształtujące świadomość i dbające o wizerunek Polski.

Protesty antycovidowe.

- Trudno powiedzieć, żeby politycy Konfederacji byli niewykształceni. To ludzie w większości bardzo młodzi, przejawiają egoizm, który może być niebezpieczny dla osób starszych. [...] Zaczyna pojawiać się społeczne zmęczenie pandemią i część polityków to wykorzystuje. Konfederacja, czyli partia, która ogłosiła się partia najbardziej narodową, dziś jest partią najbardziej egoistyczną.

Ustawa o ochronie zwierząt.

Losy tej ustawy są w rekach Prezydenta, w Sejmie ma ona na tyle duże poparcie, że ma szanse przejść. Tylko PSL i Konfederacja z większych ugrupowań jest przeciwna tej ustawie. Nie wiemy, jaki będzie ostateczny jej kształt, ona wymaga na pewno poprawek, ale największych poprawek wymaga kampania komunikacyjna dotycząca treść tej ustawy, powinno zostać wyjaśnione ludziom, o co chodzi, bo ona rzeczywiście ekonomicznie nie uderza w dużą grupę ludzi.

Źródło: TV Republika

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze