Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Szymański o słowach ws. wstrzymania decyzji o relokacji uchodźców: Zastanawiam się, czemu ta opinia wywołała tak wielką burzę

mk 22:04 17 listopada 2015
zrzut ekranu z TVN24
– Do tej pory zastanawiam się, czemu ta opinia wywołała tak wielką burzę – powiedział Konrad Szymański, minister ds. europejskich. Nawiązał do swoich słów o możliwej zmianie stanowiska Polski ws. relokacji uchodźców.

Następnie wyjaśniał, że Polska jest gotowa przyjąć uchodźców, gdy będą gwarancje bezpieczeństwa, jednak te stoją pod znakiem zapytania.

Wedle nowego ministra ds. europejskich kontrowersje wokół jego opinii powstały dlatego, że nie została ona dokładnie przeczytana. – Zdanie wcześniej było wyraźnie napisane, że zdajemy sobie sprawę z prawnie obowiązującego charakteru tej decyzji, natomiast integralną częścią tej decyzji, była kwestia sprawdzania tożsamości pod kątem bezpieczeństwa osób, które ubiegają się o status uchodźców – ocenił Szymański.

Dodał też, że zamachy w Paryżu udowodniły, iż sprawdzanie uchodźców nie jest przeprowadzane prawidłowo, dlatego też „ma prawo się obawiać”.

Stwierdził także, że „nikt nie powiedział, iż wszyscy uchodźcy to terroryści”. Dodatkowo zapewnił, że mogą oni liczyć na humanitarną pomoc Polski.

– My nie umywamy rąk. Będziemy zachęcali Europę, żeby podchodzić poważnie do kwestii bezpieczeństwa.  To nie oznacza, że ktoś chciałby się odwrócić od Europy. Ja jestem ostatnią osobą, która chciałaby się odwrócić od Europy – tłumaczył.

 

Źródło: tvn24.pl, telewizjarepublika.pl

Wczytuję ocenę...


W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Wczytuję komentarze...
W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Najnowsze