Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Szymański: Jesteśmy na 4. miejscu w Europie jeśli chodzi o wydatki na politykę społeczną. To duży skok

MAD 9:36 9 sierpnia 2017
Telewizja Republika
- Ostatnie lata, a w szczególności ostatni rok, kiedy wprowadzano m.in. program Rodzina 500+ przesunął nas, jeśli chodzi o wydatki na politykę społeczną w Europie na 4. miejsce z jednego z ostatnich. Pokazuje to, że polityka rodzinna i rodzina nas interesuje i jest dla nas ważna. Wprowadzenie programów spowodowało to, że skrajne ubóstwo dzieci niemal zanikło - powiedział w "Wakacjach z Telewizją Republika" senator PiS, Antoni Szymański.

Rozmowa z Antoni Szymańskim w głównej mierze dotyczyła polityki socjalnej i wsparcia rodzin.

- Ostatnie lata, a w szczególności ostatni rok, kiedy wprowadzano m.in. program Rodzina 500+ przesunął nas, jeśli chodzi o wydatki na politykę społeczną w Europie na 4. miejsce z jednego z ostatnich. Pokazuje to, że polityka rodzinna i rodzina nas interesuje i jest dla nas ważna. Wprowadzenie programów spowodowało to, że skrajne ubóstwo dzieci niemal zanikło. Różne rozwiązania są przyjmowane i dobre rozwiązania z poprzednich kadencji są podtrzymywane, jednak należy pracować dalej, dalej działać - stwierdził senator.

Odnosząc się do polityki socjalnej zawartej w postulatach sierpniowych, Szymański zauważył: - Warto zaznaczyć, że w postulatach sierpniowych postulatów na rzecz rodziny było wiele – np. zwiększenie liczby miejsc w żłobkach i przedszkolach dla matek pracujących, wprowadzenie rekompensat finansowych. Szereg zostało zrealizowanych. Traktuje to jako wskazówkę, że należy dbać o wspólnotę podstawową jaką jest rodzina.

Pytany o cele wydatkowania pieniędzy z programu Rodzina 500+, senator PiS odpowiedział: - Pierwsze wypłaty często wydawane były na spłatę długów. Rozwaga rodziców jest duża i dobrze, by rodzice sami decydowali o wydatkowaniu pieniędzy. Ten pomysł się sprawdza. W sytuacjach, gdy pieniądze są marnotrawione pomoc społeczna i sądy mają obowiązek działać w tym kierunku, wypłacać świadczenie w innych formach.

 

 

Źródło: Telewizja Republika

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze