Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Szymański: Europejska jedność jest czymś trwałym, jeśli oprzemy ją o fundament kultury

AS 18:13 3 maja 2019
Twitter @PiotrGlinski
- Europejska jedność jest czymś trwałym, jeśli oprzemy ją o fundament kultury - powiedział w Paryżu wiceminister spraw zagranicznych. Konrad Szymański przyleciał do stolicy Francji, by wziąć udział w unijnej naradzie ministerialnej poświęconej ochronie europejskiego dziedzictwa, zwołanej po tragicznym pożarze katedry Notre Dame.

Konrad Szymański poinformował, że chodzi o większą koordynację ekspercką przy ochronie zabytków, zaangażowanie młodzieży w te działania, a także o większą elastyczność przy wydawaniu unijnych funduszy na ochronę dziedzictwa kulturowego. 

Te wszystkie trzy dziedziny - jak mówił wiceminister Szymański - są zdecydowanie popierane przez Polskę. - Ponieważ widzimy sens, nie tylko dziś, po tym wstrząsie, jakim był pożar katedry, ale od bardzo wielu miesięcy zwracamy uwagę na to, że dziedzictwo kulturalne Europy jest najtrwalszym, najbardziej stabilnym fundamentem politycznej jedności Europy i ten wstrząs nam to pokazał. Pomimo pewnych ograniczeń politycznych, których mamy pod dostatkiem w Unii Europejskiej, kultura jest bardzo trwałym fundamentem dla politycznej jedności Europy - dodał wiceminister. 

Dziś po południu w Paryżu zaplanowano dwa równoległe spotkania - unijnych ministrów kultury i ministrów do spraw europejskich. Później, już na wspólnym spotkaniu ministrowie mają przyjąć deklarację dotyczącą współpracy w ochronie europejskiego dziedzictwa.

Źródło: IAR

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze