Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Szydło zapowiedziała utworzenie Narodowego Forum Przedsiębiorców. O Macierewiczu: PO wrzuca tematy, które mają odwracać uwagę

mk 16:27 7 października 2015
twitter/@pisorgpl
Wiceprezes PiS Beata Szydło na konferencji we Wrocławiu zapowiedziała utworzenie think-thanku Narodowe Forum Przedsiębiorców. – Platforma wrzuca tematy, które mają odwracać uwagę – odnosiła się do pytań dziennikarzy o Antoniego Macierewicza.

Jak pisze portal 300polityka.pl, think-thank miałby być swoistym organem doradczym dla rządu, skupiającym ekspertów gospodarczych, ekonomistów, przedsiębiorców, naukowców itd.

– To ma być instytucja funkcjonująca jako przestrzeń do debaty, ścierania się poglądów – mówiła Szydło. – Przedsiębiorczość jest fundamentem polskiej gospodarki, musimy czerpać z ich doświadczenia – przekonywała.

– Przedsiębiorcy to bohaterowie dzisiejszego dnia, mimo że państwo bardzo często tworzy prawo, które im nie pomaga, które utrudnia im życie. A oni te trudności pokonują, radzą sobie świetnie. Dzięki nim państwo się rozwija – wyjaśniała Beata Szydło na konferencji we Wrocławiu.

Kandydatka PiS na premiera zapowiedziała ogłoszenie programu dla przedsiębiorców, którego współautorem ma być Paweł Szałamacha. Szałamacha zaprosił środowiska gospodarcze do uczestnictwa w think-thanku. Przypomniał, że podobne rozwiązania stosowane są w innych nowoczesnych krajach Europy.

Ataki na Macierewicza

Beata Szydło była też pytana przez dziennikarzy o Antoniego Macierewicza i ostatnią narrację Platformy Obywatelskiej, która krytykuje wiceszefa PiS.

– Nie będę wpisywać się w strategię wyborczą Platformy ani narrację tej partii. Nie będę komentować tej kwestii – mówiła. Wiceprezes odmówiła odpowiedzi na pytania, których większość dotyczyła o Antoniego Macierewicza. – Widzę, że mamy dziś benefis pana Antoniego Macierewicza w mediach – żartowała Szydło.

– PO nie chce rozmawiać o przedsiębiorczości, o gospodarce. Ja nie usłyszałam w tej kampanii z ich strony nic o gospodarce. Platforma wrzuca tematy, które mają odwracać uwagę – skwitowała temat.

 

Źródło: 300polityka.pl, telewizjarepublika.pl

Wczytuję ocenę...


Andrzej Duda zmienia Konstytucję -zakaz adopcji dzieci przez pary jednopłciowe
Wczytuję komentarze...
Najnowsze