Szydło w PE mocno w obronie Polski! "Kłamie, kto mówi o zagrożonej praworządności"

Artykuł
P. Tracz / KPRM [Public domain]

Dziś wczesnym wieczorem w Parlamencie Europejskim rozpoczęła się debata na temat procedury z art. 7 traktatu unijnego, prowadzonej obecnie wobec Polski. Jak podają media, wiceszefowa KE, Vera Jourova oceniła sytuację polskich sędziów jako „bardzo poważną”.

Była premier, a obecnie- europosłanka Prawa i Sprawiedliwości, Beata Szydło zabrała głos w obronie Polski.

Jak wskazała w swoim wystąpieniu Szydło, sędziowie w naszym kraju mogą swobodnie uczestniczyć w protestach i władza nie wyprowadza przeciwko nim sił porządkowych.

– Każdy, kto mówi inaczej, ten kłamie. Wiedzą o tym wszyscy Polacy na tej sali, łącznie z sędziami, którzy zostali zaproszeni- podkreśliła eurodeputowana.

Beata Szydło przypomniała, że przed czterema laty, jako premier RP, reprezentowała nasz kraj na debacie w Parlamencie Europejskim.

– Rozmawialiśmy wtedy o sytuacji w Polsce, o reformach. O tym, co jest konieczne do zrealizowania i czego podjął się rząd PiS. W ciągu tych czterech lat przeprowadziliśmy bardzo wiele reform społecznych, gospodarczych, administracyjnych. Polacy to doceniali i nam zaufali-wskazała polityk.

Jak podkreśliła była premier, przez cztery lata udało się zrobić już wiele dobrego, jednak Polacy oczekują na przeprowadzenie do końca wszystkich reform, także tych dotyczących sądownictwa.

Europoseł Szydło przypomniała, że wymiar sprawiedliwości powinien służyć obywatelom, a nie chronić przywileje, które chciałaby utrzymać określona grupa interesów.

– Wielokrotnie polski rząd tłumaczył dlaczego konieczne są reformy wymiaru sprawiedliwości, który nie został zreformowany w ramach transformacji. I można powiedzieć, że do dzisiaj jest komunistycznym reliktem w demokratycznym państwie-oceniła polityk PiS. Beata Szydło podkreśliła, że zmiany wprowadzane są w zgodzie z konstytucją i prawem, ale także z wolą suwerena, czyli Polaków.

– Zawsze byliśmy otwarci na dialog i na wyjaśnienia. Ale by prowadzić dialog potrzebna jest wola z dwóch stron. A mam wrażenie, że Komisja Europejska i Parlament Europejski po prostu tego nie chce-oceniła europoseł.

 

 

Źródło: twitter, media

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy