Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Szydło: Przed polskim górnictwem i energetyką jest przyszłość

kos 13:30 29 sierpnia 2017
premier.gov.pl
Górnictwo jest i będzie dla polskiej gospodarki niezwykle ważne. Te targi pokazują, jak dużo może być w górnictwie nowoczesnych technologii. To jest przyszłość tego sektora i polskiej gospodarki – powiedziała premier Beata Szydło podczas uroczystości otwarcia Międzynarodowych Targów Górnictwa, Przemysłu Energetycznego i Hutniczego w Katowicach.

 

 

– Kiedy mój rząd rozpoczynał swoją pracę, wiedzieliśmy, że jednym z pierwszych i trudnych zadań, które musieliśmy podjąć jest rozwiązanie problemu górnictwa i doprowadzenie do jego reformy. Chyba niewielu wówczas wierzyło, że to się powiedzie. Nie chodziło o to, by wprowadzić reformę na dwa, trzy lata, którą później trzeba by było zrobić od nowa. Zależało nam na budowie systemu i innym spojrzeniu na branżę górniczą – dać jej nowe życie i przyszłość. I tak się stało – podkreśliła premier.

Dziś to jest nasz wspólny sukces – to, że możemy powiedzieć w Katowicach w 2017 roku: przed polskim górnictwem i energetyką jest dobra perspektywa, dobra przyszłość. Chcemy budować polską energetykę i gospodarkę w oparciu o bezpieczny miks energetyczny w którym węgiel kamienny i brunatny będą miały niezwykle istotne miejsce – oświadczyła premier Beata Szydło.

Szefowa rządu złożyła także podziękowania ministrowi energii Krzysztofowi Tchórzewskiemu, wiceministrowi Grzegorzowi Tobiszowskiemu oraz wszystkim szefom spółek górniczych i energetycznych, którzy pracują nad tym, by wprowadzany projekt naprawy polskiego górnictwa się powiódł. Podziękowała także zarządom spółek, pracownikom i załogom, które podeszły ze zrozumieniem do proponowanych zmian.

Nowoczesność, konkurencyjność i bezpieczeństwo sektora

Premier podkreśliła, że celem rządu są prace nad tym, by polskie górnictwo było nowoczesne, konkurencyjne i przynosiło zyski. Tak się dzieje i będzie się działo przez kolejne miesiące, lata bo przecież ta reforma cały czas trwa i weszła w nowy etap. Teraz myślimy o budowaniu nowoczesnych technologii węglowych, o nowoczesnym górnictwie, a do tego potrzebujemy nowoczesnych rozwiązań – mówiła.

Chcemy stawiać na polską myśl inżynierską, oferować nasze produkty na zewnątrz i mówić o tym, że polskie górnictwo i energetyka są naszą wizytówką. To jest też bezpieczeństwo Polski. Zdajemy sobie sprawę, że we współczesnym świecie każdy państwo musi budować tak swoją gospodarkę, by jak najlepiej zabezpieczyć swoje interesy. I to robimy – zaznaczyła szefowa rządu.

Podkreśliła, że choć reformy i decyzje nie są łatwe, udało się stworzyć dobry zespół, który ten projekt potrafił wprowadzić w życie. Teraz jesteśmy na tym etapie kiedy budujemy przyszłość polskiego górnictwa. Jestem dumna że ten projekt się powiódł również dlatego, że sama jestem związana z gminą górniczą. Wiem doskonale, że dla nas, ludzi mieszkających na południu Polski, górnictwo to nie tylko gospodarka, miejsce pracy, ale też wielki etos budowany przez wiele pokoleń – dodała.

 

 

Źródło: premier.gov.pl

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze